Kapłan nie należy do siebie

Okładka książki Kapłan nie należy do siebie Fulton J. Sheen
Okładka książki Kapłan nie należy do siebie
Fulton J. Sheen Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu religia
religia
The Priest is not his own
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2017-12-15
2017-12-15
Izabella Parowicz
kapłan Sheen

Jaki pasterz, takie owce. Kapłan jako żertwa. Kapłan powinien dawać przykład we wszystkim ! Świętość kapłana pomaga uświęcać wiernych. Bóg odrzuca wszelką imitację. Nadmierna ilość ozdób i nieumiarkowane umiłowanie luksusów dowodem wewnętrznej nagości ! Dobrobyt jest szkodliwy dla kapłaństwa. Czas kapłana nie należy do niego, należy do Boga. Zawodzimy, gdy okazujemy niepełne posłuszeństwo Jego woli. Głównym przedmiotem troski proboszcza powinno być Tabernakulum, a nie plebania. Czyż Król nie powinien mieć lepszego domu niż Jego ambasador ? Ludzie powrócą do Boga przez pokorę.
Magna abusio est habere os in brevario, cor in foro, oculus in televisifico.
Od siebie mogę dodać, że kapłan powinien być cierpliwy, uprzejmy, opanowany, otwarty ale też i stanowczy, jednak bez oschłości. Itd.
Radość bycia kapłanem !

Książka ciężka dla świeckiej osoby. Na początku bardzo ciężko mi się ją czytało. Dopiero po kilku rozdziałach gdy oswoiłem się z myślą że przecież książka jest o kapłanach i dla kapłanów zacząłem zauważać jak niełatwe mają życie jeżeli zechcą zostać żertwami :)

Książkę czytałem bardzo długo, bo prawie dwa miesiące. Było to spowodowane nie moją niechęcią do książki, ale kalibrem jaki te książka reprezentuje. Okazało się, że nie da się jej przeczytać. To książka, którą trzeba wziąć do serce i ją przemyśleć. Każdy rozdział to była konfrontacja z samym sobą. Uważam, że każdy ksiądz czy kleryk powinien ją przeczytać. Zmienia podejście do naszego "polskiego kapłaństwa" i pokazuje, że bycie kapłanem to przede wszystkim bycie Ofiarą.
Gorąco polecam!!!!

Abp Sheen opisuje cechy świętego kapłana czyli co powinien czynić, aby takim się stać. Można odczuć, że nie jest to dla niego tylko teoria, ale pisze o tym co jest jego codziennością.Książka dla wszystkich, którzy chcą bliżej przyjrzeć się życiu kapłana.

Cudowna książka. Gdyby nasi kapłani bardziej przejęli się jej treścią, świętość byłaby bardziej widoczna w Kościele.

• ŻYCIE DUCHOWE
  • Arcydzieło