Kapłan nie należy do siebie

Tłumaczenie: Izabella Parowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
10 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Priest is not his own
kapłan, Sheen
religia
Tuśka

Czcigodny Sługa Boży Fulton J. Sheen oferuje wnikliwą i głęboko duchową analizę znaczenia kapłaństwa oraz relacji kapłana z Chrystusem jako alter Christus. Arcybiskup Sheen zagłębia się w to, co według niego jest istotą kapłaństwa, w dodatku cechą nieczęsto komentowaną: bycie, podobnie jak Chrystus, „świętą żertwą”. Autor podkreśla, że – aby być jak Chrystus – kapłan musi Go naśladować w Jego...

Arcybiskup Sheen zagłębia się w to, co według niego jest istotą kapłaństwa, w dodatku cechą nieczęsto komentowaną: bycie, podobnie jak Chrystus, „świętą żertwą”. Autor podkreśla, że – aby być jak Chrystus – kapłan musi Go naśladować w Jego przykładzie ofiary, ofiarując siebie jako żertwę, by nieustannie uobecniać Jego Wcielenie w świecie.
W przeciwieństwie do kogokolwiek innego, Pan Jezus przyszedł na ziemię nie po to, aby żyć, ale aby umrzeć. Śmierć dla naszego odkupienia była celem Jego pobytu tutaj, była złotem, którego poszukiwał. Dlatego nie był On przede wszystkim nauczycielem, lecz Zbawicielem. Czyż Chrystus, Kapłan, nie był Żertwą? Nigdy nie ofiarował niczego poza samym sobą. Dlatego okaleczamy koncepcję naszego kapłaństwa, jeśli nie uwzględniamy w nim stawania się żertwami w kontynuacji Jego Wcielenia.

źródło opisu: www.wds.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Hebdomas | 2018-07-20

Cudowna książka. Gdyby nasi kapłani bardziej przejęli się jej treścią, świętość byłaby bardziej widoczna w Kościele.

elendil | 2018-06-20
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Abp Sheen opisuje cechy świętego kapłana czyli co powinien czynić, aby takim się stać. Można odczuć, że nie jest to dla niego tylko teoria, ale pisze o tym co jest jego codziennością.Książka dla wszystkich, którzy chcą bliżej przyjrzeć się życiu kapłana.

Miro | 2018-05-27
Krzysztof Iwanicki | 2018-01-06