Puste noce

Wydawnictwo: Biuro Literackie
poezja
Vertebra

W wierszach z tomu „Puste noce” do głosu dochodzi dobitniej niż do tej pory doświadczenie żałoby, pożegnań i rozstań; daje o sobie znać traumatyzująca obecność odziedziczonej pamięci o wojnie, odzywają się głosy ze składnicy dawnych i współczesnych mitów, klisz i fantazmatów. Tłem wielu tych wierszy jest rozpad dotychczasowego ładu i przemieszanie porządków, którym towarzyszy brutalizacja coraz bardziej rozproszonego języka. Ale „Puste noce” to przede wszystkim zbiór współczesnych erotyków, które wikłają się w polityczne, prawnicze czy medialne dyskursy, w języki propagandy i kultury masowej, dążąc do nieosiągalnej bezpośredniości wyrazu.

źródło opisu: http://www.biuroliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.biuroliterackie.pl/

papisotoromek | 2018-05-30

w ogóle takie rzeczy do mnie nie ten, nie trafiają. ale ktoś może podniesie i powie, o!, jaki ładny pieniążek, mieni się pod wodą jak złota rybka.

annie warhol | 2018-01-31
Na półkach: 2018, Przeczytane

obleśne, nudne teksty (nie wiersze).

lazarus | 2018-06-15
Michał P | 2017-12-04
Skrzydełko | 2018-09-16
Na półkach: Teraz czytam

Bohdan Zadura z Silesiusem za całokształt twórczości

Jedenastym laureatem Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości został Bohdan Zadura, poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki, związany od 1998 roku z Biurem Literackim, gdzie wydał już trzydzieści jeden książek. Najnowszy tom „Po szkodzie", będący zarazem jednym z najważniejszych w karierze literackiej poety, ukazał się miesiąc temu. Statuetkę za całokształt twórczości Zadura odbierze w pięćdziesięciolecie debiutu poetyckiego.