Wiersze organiczne

źródło okładki: http://e-kalejdoskop.pl/Data/Sites/1/InfoglobImage...»

siditu | 2019-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: kwiecień 2018

Podczas lektury zastanawiało mnie, czy autor rzeczywiście znał znaczenie wszystkich terminów użytych w tekstach, co mógłby powiedzieć o albuminie i czy chodzi o osocze krwi ludzkiej. W książce jednak nie chodzi o biochemiczną lekcję, lecz o wykład z zabawy ze składnią, słownymi echolaliami, fraktalnymi strukturami z układu tekstu, ze składu głosek, z rozkładu poezji. Tomik niemożebnie inspirujący i zachęcający do rozpoczęcia własnych eksperymentów z odkryciami filozofii Noama Chomsky'ego.

Irimias | 2018-09-10
Przeczytana: 10 września 2018

ani sensu ani serca ni przygody
a okładka taka obiecująca

Leszczu | 2016-01-13

Wiersze nie należą do najłatwiejszych. Koncept intryguje, czułem go, choć co jakiś czas - nieco mi umykał. Organizm jednak wie. I czuje.

Znamy nominacje do 11. Nagrody Literackiej GDYNIA

Kapituła 11. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła nominowanych w czterech kategoriach do Gdyńskich Kostek Literackich. Do Nagrody zgłoszono ponad 400 tytułów, z których wyróżniono dwadzieścia. Nominacje zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.