Modnie i wygodnie. Jak trampki weszły na salony

Wydawnictwo: Pascal
moda, styl sportowy
poradniki
Aleksandra Wilk

Czy w trampkach można iść na wielką galę? Czy legginsy powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety? Czy w bluzie z kapturem można być dobrze ubranym? Czy T- shirt można nosić w każdym wieku? Czy trzeba być fashionistką, aby dobrze wyglądać? Jak to co wygodne stało się modne? Adidasy do eleganckiej spódnicy, dresowe spodnie do klasycznego trenczu? Dziś wszystko jest możliwe, a największym wyzwaniem mody XXI wieku jest połączenie tego, co komfortowe z tym, co ultra kobiece. Miękkie, naturalne materiały, niekrępujące ruchów fasony to znaki rozpoznawcze sportowego szyku, stylu który podbił serca kobiet na całym świecie. Grażyna Olbrych i Dagmara Radzikowska odsłaniają świat, w którym bycie trendy nie oznacza dostosowania się do wizji haute couture, lecz sięgnięcie po proste, sportowe projekty. Bądź częścią wielkiej modowej rewolucji! Grażyna Olbrych. Dziennikarka modowa, wieloletnia redaktor naczelna Cosmopolitan i Glamour. Twórczyni ekskluzywnego internetowego magazynu poświęconego trendom Vumag.pl. Współwłaścicielka marki Rekh&Datta. Dagmara Radzikowska Stylistka, osobisty doradca do spraw wizerunku, trendsetterka. Bawi się modą i potrafi ją oswoić. Pracowała dla luksusowych magazynów takich jak Glamour, Twój Styl, Viva, Elle. Jej motto brzmi: ubranie to nie przebranie.

źródło opisu: http://pascal.pl/

źródło okładki: http://pascal.pl/

Mylengrave | 2017-12-21
Na półkach: Przeczytane, Moda
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Niezła, ale nie doskonała.

Pozycja ładnie wydana, fajny papier. Rozdziały też mądrze ułożone, chociaż osobiście uważam, że niektóre są zbyteczne, nudne. No, chyba, że dla wielkich fanek mody, którą nie jestem. Kupiłam książkę, bo w sportowych butach chadzam codziennie i chciałam jakieś potwierdzenia, że to jest ok:)

Jest tutaj wiele wypowiedzi znanych ludzi i jest to dla mnie super, o ile faktycznie znani są znani, bo połowa z tych znanych to osoby, które widzę na oczy po raz pierwszy i naprawdę nie interesuje mnie ich zdanie na temat dresów. Równie dobrze mogę zapytać panią Grażynę z warzywniaka.

Na plus ciekawe historie marek, dowiedziałam się, że dresy Champion, które kupujemy z mężem w Tk Maxxie są bardziej spoko niż myśleliśmy!

Historia sportowych butów jest mocno wciągająca, napisana doskonałym językiem, naprawdę, ta pozycja to odkrycie.

Osobiście pominęłam wywiady/wypowiedzi z osobami mi nieznanymi, tak więc jakaś połowa książki mi została.

Plus za rozmowę o makijażu...

Kwyjibo | 2018-10-13
Na półkach: Mam, Przeczytane