Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego

Pascal
2016-11-09
2016-11-09
podróże marzenia

Ogólnie bardzo ciekawa, czyta się lekko. Polecam każdej kategorii wiekowej. Jednak sporo błędów, aż mnie raziły po oczach - kto to sprawdzał przed wydaniem?

Dawno nie czytałem książki, która dałaby mi takiego pozytywnego kopa do działania! Nie znałem wcześniej bloga "Życie jest piękne", a moja lista marzeń było o wiele uboższa. Po lekturze zapisków Michała Maja "Bucket List" została wydłużona do kilku stron, a bilety lotnicze na najbliższe miesiące natychmiastowo zarezerwowane. Autor jest bardzo dobrym gawędziarzem, opowieści z podróży czyta się szybko i przyjemnie. Dodatkowo, treść przeplatana jest rozdziałami praktycznymi, poświęconymi planowaniu wypraw, wydatkom, bezpieczeństwu, a nawet prowadzeniu biznesu czy robieniu zdjęć! Książkę znalazłem w malutkiej księgarni w cieniu supermarketu i okazała się ona bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Jedynym minusem mogą być dość liczne literówki, które prawdopodobnie pojawiły się podczas procesu wydawniczego. Jedno jest pewne - lektura gwarantuje porządny kop motywacyjny!

Ciekawa książka, polecam bardzo mocno :D
Wybrałam ją, żeby "zabić nieco wakacyjną nudę", a pochłonęła mnie w całości i nie oderwałam się od niej dopóki jej nie skończyłam! Nie przypuszczałam, że aż tak mnie zainteresują przygody Michała Maja, a jednak, nie dość, że zwróciły sporą dawkę mojej uwagi to jeszcze urozmaiciły nieco moją listę marzeń ;)

Ciekawa książka, polecam bardzo mocno :D

Michał wydaje się być świetnym kompanem podróży. Taki kumpel, z którym można pojechać na koniec świata, ale też usiąść z kubkiem kawy w kuchni i pogadać o czymkolwiek. Sama książka napisana przyjemnym, lekkim językiem, z ogromną dawką humoru. Każdą historię czytałam z prawdziwą przyjemnością. Mały minusik za pojawiające się literówki :)

Bardzo przyjemnie się czyta. Szybko, łatwy język. Ciekawe opowieści, niektóre z nich czyta się jednym tchem. Polecam :)

Kiepska... Gramatyka i skladnia nie jest mocna strona autora a ksiazka jest wlasciwie o niczym...Na pierwszym lepszym podrozniczym blogu, czy forum mozna znalezc lepsze i ciekawsze teksty.

zabawnie, lekko, przyjemnie - fajnym pomysłem były w książce naprzemienne rozdziały o podóżach i porady praktyczne.

Książka napisana w formie pamiętnika podróżniczego, jest zbiorem wspaniałych wspomnień. Jest dla mnie niezwykle inspirująca, żeby zacząć coś robić w życiu. Na pewno, gdy osiągnę magiczną granicę pełnoletności, zacznę realizować swoje marzenia podróżnicze i nie tylko.
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, można odnieść wrażenie, że rozmawia się z autorem przy kawie, a on opowiada nam o swoich ostatnich przygodach. Uwielbiam ją, daje niesamowitą dawkę motywacji i energii do życia.
Najciekawszym marzeniem opisanym w książce niewątpliwie jest szusowanie na nartach po Saharze. Na tyle irracjonalne, ale przy tym jakie wspaniałomyślne. Że też nikt nie wpadł na to, żeby stworzyć stoki narciarskie także na pustyniach. Może wtedy w końcu na mistrzostwach zimowych doczekalibyśmy się mieszkańców Afryki =)
Czytam także bloga Michała i gdy dowiedziałam się, że wydaje on swoją książkę, od razu zapragnęłam ją przeczytać.
"Bo w życiu chodzi o to, aby zamieniać marzenia we wspomnienia." - mój ulubiony cytat z tej książki.

Michał Maj napisał bardzo, bardzo motywującą książkę. Każdy kolejny rozdział to dawka motywacji, która przyda się każdemu bez wyjątku.
Udało mi się odkryć, że to właśnie tego najbardziej mi brakuje.
Lista marzeń - jest!
Wyobrażenia, plany - są!
Motywacja - poszła na spacer, ale chyba już wraca.

Teraz trochę opowiem o okładce. Po pierwsze ona błyszczy! Tytuł i lista marzeń połyskują w świetle i zanim zaczęłam czytać, przyglądałam się im przez dłuższą chwilę. Ważną rzeczą jest też, że ma skrzydełka, które skrywają coś czego nie spodziewałam się ujrzeć w tym wydaniu. Mapę, która jest kolejną rzeczą zachęcającą do realizacji planów. Najpierw pusta i szara, a za kilka lat wypełniona kolorowymi zdjęciami i pamiątkami. Aż się chce gdzieś wyruszyć! Ale najpierw trzeba się dowiedzieć jak i tutaj z pomocą przychodzi nam książka "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego".

Cała książka Michała Maja to w pewnym sensie pamiętnik z morałem. Autor tworząc ją mógł wspominać kolejne podróże, przygody, jakie go spotkały oraz osoby, które poznał. Natomiast czytelnik miał możliwość odkrycia tajników innych kultur poprzez anegdotki autora. Każdy z rozdziałów poświęcony był innej podróży, czyli innemu marzeniu. Dla mnie najciekawszym marzeniem i historią, jaka je otaczała była jazda na nartach na pustyni. Groteskowe połączenie, ale okazało się, że możliwe. Chyba wtedy najwięcej się działo - Michała spotkało najwięcej trudności, ale też zabawy.
Pozostałe wspomnienia również były ciekawe. Mogłam dużo się dowiedzieć na temat odległych zakątków świata, nie wychodząc z domu.

Książka "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego" to pewnego rodzaju podręcznik do nauki podróżowania, którego pierwszy rozdział brzmi "nie ma zasad". Co jakiś czas pojawiały się przydatne wskazówki dotyczące podróżowania w grupie lub znalezienia odpowiednich środków finansowych. Nie były to tylko suche informacje, ale opatrzone przykładowymi adresami stron internetowych propozycje. Nie spodziewałam się, że jest tak dużo organizacji, fundacji i portali, które pomagają wyruszyć w wymarzone miejsce bez wygórowanych kosztów.

Michał Maj napisał tę książkę tak jakby rozmawiał ze znajomym. Jak dla mnie to idealne podejście do tematu. Czytając nie popadamy w nudę, a fragmenty opisujące zwiedzanie obcych miast są zaskakujące. Ekspresyjność wypowiedzi jest na wysokim poziomie. Zdarzały się akapity, kiedy śmiałam się razem z bohaterami oraz przeżywałam niepowodzenia.

Nikt nie powie, że podróżowanie jest nudne. Nawet zwykła szkolna wycieczka to wiele frajdy. Uważam, że w czasie podróżowania można poznać wielu wartościowych ludzi, tak jak to miała miejsce w czasie wypraw Michała Maja.

Podsumowując: Zapiszcie swoje marzenia, przeczytajcie "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego" i spełniajcie je, nie przejmując się niczym. Powodzenia!

pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com

Udało mi się odkryć, że to właśnie tego najbardziej mi brakuje.
Lista marzeń - jest!
Wyobrażenia, plany - są!
Motywacja - poszła na spacer, ale chyba już wraca.

Teraz trochę opowiem o okładce. Po pierwsze ona błyszczy! Tytuł i lista...

Lekka, ciekawa, idealna na moje codzinne podróże pociągiem do pracy. Przyjemnie sie czytało, aż czasami chce się wszystko rzucić ;)

• Podróżnicze
  • Zdobędę! <3