Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego

Wydawnictwo: Pascal
podróże, marzenia
poradniki
Ilona Kurczyk

Według Michała Maja trzeba zrobić listę i… po prostu je spełniać. Nie analizować, nie myśleć za wiele. Działać. Kiedy sam, kilka lat temu spisał swoją listę marzeń, nie sądził, że tak szybko zacznie je realizować. Od tamtego momentu m.in. mieszkał kilka tygodni z Eskimosami na Alasce, stanął na dachu wieżowca w Czarnobylu, jeździł na nartach na Saharze, przebiegł ultramaraton i… napisał książkę. To, co miało być zabawą – stało się planem na życie.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Sherry | 2016-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2016

ZRÓB LISTĘ I DZIAŁAJ

Michał Maj to chłopak, który pewnego dnia, postanowił zrobić swoją listę marzeń. To co go odróżnia od dużej części ludzi mogących również mieć swoje kartki z upragnionymi punktami, to że faktycznie zaczął owe marzenia ze swojej listy wykreślać, żyjąc według zasady, że jeśli czegoś się bardzo chce, można to osiągnąć. W swojej książce "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego", odpowie na tytułowe pytanie i udowodni, że żadna wymówka nie jest wystarczająco dobra, by się poddać i zrezygnować ze szczęścia.

Nie będę kłamać - chciałam przeczytać tą pozycję nie tylko na pozytywny wydźwięk lektury, ale przede wszystkim dlatego, iż jej autor nie dość, że jest chłopakiem zachęcającym do spełniania marzeń, zajmuje się również blogowaniem. W Michale zobaczyłam więc swego rodzaju inspirację, która koniec końców, naprawdę do mnie przemówiła.

W książce, Michał opisuje swoją przygodę z wykreślaniem poszczególnych punktów z listy marzeń. Jak to się wszystko zaczęło, jak...

zaczytanabella | 2016-11-24

Michał Maj napisał bardzo, bardzo motywującą książkę. Każdy kolejny rozdział to dawka motywacji, która przyda się każdemu bez wyjątku.
Udało mi się odkryć, że to właśnie tego najbardziej mi brakuje.
Lista marzeń - jest!
Wyobrażenia, plany - są!
Motywacja - poszła na spacer, ale chyba już wraca.

Teraz trochę opowiem o okładce. Po pierwsze ona błyszczy! Tytuł i lista marzeń połyskują w świetle i zanim zaczęłam czytać, przyglądałam się im przez dłuższą chwilę. Ważną rzeczą jest też, że ma skrzydełka, które skrywają coś czego nie spodziewałam się ujrzeć w tym wydaniu. Mapę, która jest kolejną rzeczą zachęcającą do realizacji planów. Najpierw pusta i szara, a za kilka lat wypełniona kolorowymi zdjęciami i pamiątkami. Aż się chce gdzieś wyruszyć! Ale najpierw trzeba się dowiedzieć jak i tutaj z pomocą przychodzi nam książka "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego".

Cała książka Michała Maja to w pewnym sensie pamiętnik z morałem. Autor tworząc ją mógł wspominać kolejne...

Anna Pukrop | 2017-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

zabawnie, lekko, przyjemnie - fajnym pomysłem były w książce naprzemienne rozdziały o podóżach i porady praktyczne.

justi88888 | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Książka napisana w formie pamiętnika podróżniczego, jest zbiorem wspaniałych wspomnień. Jest dla mnie niezwykle inspirująca, żeby zacząć coś robić w życiu. Na pewno, gdy osiągnę magiczną granicę pełnoletności, zacznę realizować swoje marzenia podróżnicze i nie tylko.
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, można odnieść wrażenie, że rozmawia się z autorem przy kawie, a on opowiada nam o swoich ostatnich przygodach. Uwielbiam ją, daje niesamowitą dawkę motywacji i energii do życia.
Najciekawszym marzeniem opisanym w książce niewątpliwie jest szusowanie na nartach po Saharze. Na tyle irracjonalne, ale przy tym jakie wspaniałomyślne. Że też nikt nie wpadł na to, żeby stworzyć stoki narciarskie także na pustyniach. Może wtedy w końcu na mistrzostwach zimowych doczekalibyśmy się mieszkańców Afryki =)
Czytam także bloga Michała i gdy dowiedziałam się, że wydaje on swoją książkę, od razu zapragnęłam ją przeczytać.
"Bo w życiu chodzi o to, aby zamieniać marzenia we...

KasicA | 2017-08-16

Kiepska... Gramatyka i skladnia nie jest mocna strona autora a ksiazka jest wlasciwie o niczym...Na pierwszym lepszym podrozniczym blogu, czy forum mozna znalezc lepsze i ciekawsze teksty.

KamilaBoss | 2017-07-26
Przeczytana: lipiec 2017
schizofREMIk | 2017-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017r.
Przeczytana: 25 lipca 2017
KusiorLOST | 2017-07-11