Star Wars Art: Koncepty

Ameet
2017-10-01
2017-10-01

Wpadnij też na fejsa ;) https://www.facebook.com/KsiazkiIlubCzasopisma

Duża część prac zebranych w Konceptach pojawiła się już w publikacjach towarzyszących premierom kolejnych odsłon sagi Skywalkerów. Właściwie większość już widziałem przedrukowaną w innych książkach tego typu, co więc stanowi o wartości tego konkretnego wydania? Czy jest to kolejny skok na kasę fanów? I tak, i nie. Dla osoby pragnącej zagłębić się w świat Gwiezdnych wojen, ale nie obeznanej z tematem książka ta jest świetnym wstępem, aby zachłysnąć się niezwykłymi wizjami twórców. Przekrój prac jest ogromny, mamy projekty niezwykłych postaci, kostiumów, statków kosmicznych, ale i lokacji tak charakterystycznych dla świata Lucasa i to nie tylko znanych z filmów, ale również seriali animowanych i gier komputerowych. Poznajemy dzieła osób bez których nie byłoby charakterystycznego hełmu Lorda Vadera czy duetu robotów R2-D2 i C-3PO. Dla zbieracza, takiego jak ja, nie jest to może pozycja obowiązkowa, na pewno stanowi syntezę tego co już wcześniej wydano, nie ogranicza się tylko do jednego filmu, daje nam wybrane dzieła, obrazy koncepcyjne, szkice i storyboardy ze wszystkie dotychczas wyprodukowanych.

"Star Wars Art. Koncepty" to świetnie wydania książka zawierająca równie genialnie prace artystów takich jak chociażby Ralph McQuarrie, który dla późniejszych plastyków stał się niedoścignionym wzorem. Jego koncepty do Klasycznej Trylogii są kultowe. Nie zabrakło prac Erika Tiemensa, Ryana Churcha czy Douga Chianga bez których dzieł Trylogia Prequeli nie byłaby tak niezwykła wizualnie.

Wpadnij też na fejsa ;) https://www.facebook.com/KsiazkiIlubCzasopisma

• Zosia
  • Posiadam - Książki popularnonaukowe
  • Do kupienia
  • * Posiadam (cała biblioteczka)
  • STAR WARS
  • Star Wars