Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Okrawki. Opowieść o Isi, Wojtku Bellonie i o tamtym Krakowie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
10
0
9
0
8
0
7
0
6
1
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Okrawki. Opowieść o Isi, Wojtku Bellonie i o tamtym Krakowie
data wydania
ISBN
9788363590864
liczba stron
448
słowa kluczowe
ziemianin, kraków, okrawki
kategoria
Literatura piękna
język
polski
dodał
Steppenwolf

Potoczysta, zabawna, niezwykle osobista, a równocześnie faktograficznie umocowana opowieść o Krakowie na przestrzeni lat 60. do połowy 80. Młodość Autora upływająca w otoczeniu "królewskiego miasta" i w towarzystwie jemu podobnych - artystów, charakterystycznych figur, anegdotycznych postaci tamtych lat, "krakowskiej cyganerii", ze szczególnym uwzględnieniem osoby Wojtka Bellona - zmarłego...

Potoczysta, zabawna, niezwykle osobista, a równocześnie faktograficznie umocowana opowieść o Krakowie na przestrzeni lat 60. do połowy 80. Młodość Autora upływająca w otoczeniu "królewskiego miasta" i w towarzystwie jemu podobnych - artystów, charakterystycznych figur, anegdotycznych postaci tamtych lat, "krakowskiej cyganerii", ze szczególnym uwzględnieniem osoby Wojtka Bellona - zmarłego młodo poety i barda, którego unieśmiertelniły śpiewane wciąż przez kolejne pokolenia harcerzy i wędrowców piosenki. Bohaterowie snują się po "tamtych" ulicach - noszących inne, lecz przez wielu jeszcze pamiętane nazwy, odwiedzają nieistniejące już w topografii miasta - lecz dobrze utrwalone w krakowskiej legendzie - miejsca, jak choćby słynny bar "Barcelona" na rogu ulic Piłsudskiego i Straszewskiego. Jeżdżą po Krakowie trzęsącymi się i dzwoniącymi tramwajami, odwiedzają kultowe krakowskie kluby, teatry i kina. Dla tych, którzy mają jeszcze w pamięci ów Kraków - proza ta jest pełnym humoru powrotem i wielką przyjemnością ze względu na jej walory językowe; dla tych, którzy są zbyt młodzi - ciekawym przyczynkiem do poznania historii tego miasta.

 

źródło opisu: www.we.pl

źródło okładki: www.we.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (4)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 287
Apolinary | 2017-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 lipca 2017

Dobra książka, specyficzny język autora może się podobać, może drażnić. Mnie raz drażnił, innym razem bawił i wciągał.
Dla miłośników Wojtka Bellona, Wolnej Grupy Bukowina i poezji śpiewanej lektura obowiązkowa.

książek: 2045
lucille | 2017-10-18
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 1762
gablo | 2017-08-17
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 933
Steppenwolf | 2017-08-03
Na półkach: Chcę przeczytać
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd