1000 Pytań i Odpowiedzi

Wydawnictwo: Debit
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
1000 Questions and Answers
popularnonaukowa

Książka zawiera pytania i odpowiedzi o otaczającym czytelnika świecie.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-01

Wspaniała książka dla każdego czytelnika ciekawego świata. Wypełniona ciekawostkami, pasjonującymi pytaniami, interesującymi faktami i w dodatku jest znakomicie ilustrowana. Wypełniona po brzegi świetnymi tekstami i kolorowymi ilustracjami, fotografiami, reprodukcjami, schematami oraz mapami.
Książka podzielona została na trzy części. Cześć pierwsza zawiera pytania i odpowiedzi dotyczące życia na Ziemi. Część druga dotyczy rozmaitych zagadnień z kręgu szeroko rozumianej nauki. Część trzecia nosi tytuł "Jak to działa" i skupia się głównie na zasadach działania rozmaitych urządzeń. Każda część kończy się pomocnym i krótkim słowniczkiem ważniejszych lub ciekawszych terminów poznanych w danej części. Cała książka zakończona jest indeksem zawierającym ponad 1500 haseł. Choć w książce znajdują się drobne niedociągnięcia i z racji daty jej wydania niektóre informacje są przestarzałe, to i tak jest to wyróżniająca się pozycja i wyjątkowo udane wydawnictwo, które warto ze wszech miar...

Na półkach