Bardzo ilustrowana historia II wojny światowej

Okładka książki Bardzo ilustrowana historia II wojny światowej Paul Dowswell
Okładka książki Bardzo ilustrowana historia II wojny światowej
Paul Dowswell Wydawnictwo: Papilon Seria: Bardzo ilustrowana interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Bardzo ilustrowana
Papilon
2016-09-14
2016-09-14
II wojna światowa wojna historia

- Córko, zobacz, co znalazłam w bibliotece: "Bardzo ilustrowana historia II wojny światowej".
- Bleee...
- Dlaczego "bleee"?
- Wojna? Ilustrowana?
Być może moja córka pamiętała obrzydliwości z książki "Straszna I wojna światowa i totalnie straszna II wojna światowa"
i wyobraziła je sobie w postaci dosłownych rysunków?
Na szczęście autor "Bardzo ilustrowanej historii II wojny światowej" Paul Dowswell nie przekroczył granicy dobrego smaku i przez wiele dni wielokrotnie przyłapywałam córkę pochłoniętą lekturą.
- Czy to ta książka, o której mówiłaś "bleee"?
- Oj, mamo! To się dobrze czyta! :-)
- Nie osądzaj książki po okładce! Ani po tytule ;-p

A całkiem niedawno przyłapałam z tą książka... mego męża ;-)

Córka, dopytywana o szczegółowe wrażenia, ciągle powtarzała, że "to się dobrze czyta". A przyciśnięta do muru oprócz powyższego powiedziała, że działania wojenne to trudne zagadnienia, i zrozumienie ich bez mapy trochę przekracza jej historyczne chęci poznawcze...
- Jak to? Myślałam, że w "Bardzo ilustrowanej historii..." będzie m.in. dużo map.
- W książce "Straszna I wojna światowa i totalnie straszna II wojna światowa" było ich więcej, w dodatku ze strzałkami, objaśniającymi kolejne działania walczących stron.
- Hmmm...

Przyznam szczerze, że ja książki nie czytałam, ale oczywiście zerknęłam do wnętrza.
Na 100 stronach znalazłam dużo zdjęć, trochę mapek, sporo rysunków, spis treści, słowniczek,
indeks, ilustrowaną oś czasu, no i oczywiście dużo, dużo tekstu.
Test nigdy nie zajmuje całej strony, jest... hm.. ładnie rozplanowany na stronach (tu tekst w kawałku,
tam w ramce, gdzie indziej podpis pod zdjęciem, czy opis rysunku),co zachęca do czytania,
więc to i owo jednak przeczytałam :-)

W spisie treści znajdują się m.in.takie tytuły:
Mapa działań wojennych, Okres międzywojenny, Bitwa o Anglię, Pearl Harbor, Wojna na morzu,
Kobiety podczas wojny, Dzieci podczas wojny, Nauka na usługach wojny, Przemysł w czasach wojny,
Holokaust, Propaganda: prawda i kłamstwa, Gehenna Stalingradu, Bitwa pod Kurskiem, Upadek Berlina,
Kampania wrześniowa.

Obie z córką zgadzamy się z opinią z blurba (z tylnej okładki):
Książka w sposób przystępny dla młodego czytelnika analizuje przyczyny wojny, wielkie bitwy
i katastrofy, od Stalingradu* po D-Day, Pearl Harbor i Holokaust.

Mamy ochotę sięgnąć po kolejne tytuły z serii "Bardzo ilustrowana historia..." :-)

* Trochę mylą mi się te nazwy: Leningrad - Stalingrad. Czy one nie mogłyby być mniej podobne? - zapytała
moja córka.

- Bleee...
- Dlaczego "bleee"?
- Wojna? Ilustrowana?
i wyobraziła je sobie w postaci dosłownych rysunków?
Na szczęście autor "Bardzo ilustrowanej historii II...

• Chcę kupić
  • Dzieci