Wakacje dopiero co się rozpoczęły, uczniowie z wytęsknieniem wypatrywali końca nauki, i wreszcie się doczekali, a starsi, już pracujący, zapewne poczynili plany urlopowe. Lecz letnie miesiące to nie tylko więcej czasu na odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie ludzi i czytanie ciekawych książek. To także chwile, które można poświęcić na stworzenie tekstu, który gdzieś czeka na dnie szuflady,...

nie tylko więcej czasu na odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie ludzi i czytanie ciekawych książek. To także chwile, które można poświęcić na stworzenie tekstu, który gdzieś czeka na dnie szuflady, rozpisany jako plan, lub dopiero kiełkuje w myślach. Chwytajcie zatem, co macie pod ręką,

i piszcie. Stukajcie w klawiaturę, zapełniajcie puste miejsce w notatnikach, na kartkach, w telefonie... Tylko nie zapędzajcie się jak bohater opowiadania „Sztukostrachy”, którego autor ukrywa się pod pseudonimem Satariel.

Załóżmy, że macie już tekst; może wciąż nad nim pracujecie lub planujecie tę pracę zacząć. Pozostaje pytanie, które przydałoby się zadać jak najwcześniej: co dalej? Jak pokazać swoją opowieść

światu? Blog? Wattpad? Czasopisma? A może wydanie w formie oddzielnej autorskiej powieści?

Nim jednak zaczniecie łamać sobie głowy tym problemem, przygotowaliśmy dla Was dziesiąty numer „Świtu ebooków”, wypełniony kilkunastoma opowiadaniami polskich autorów, zarówno debiutantów, jak i tych z dorobkiem. Mamy nadzieję, że w każdym zaprezentowanym tekście odnajdziecie coś dla siebie.

źródło opisu: fragment wstępniaka

źródło okładki: oficyna wydawnicza RW2010

• Lem. Życie nie z tej ziemi
  • Widzę Cię
  • Ludzie na drzewach
  • Indeks szczęścia Juniper Lemon
  • Wielki marynarz
  • Locus Solus
  • Mężczyzna, który gonił swój cień
  • Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury
  • Milion odsłon Tash
  • Przesyłka
  • Rudowłosa
  • Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
  • Droga do Rio. Historie polskich emigrantów
  • Błękit
  • Grzesznik
  • Dziewczyna z Brooklynu
Lem. Życie nie z tej ziemi
Wojciech Orliński

6,6 (20 ocen i opinii)
Locus Solus
Raymond Roussel

7,77 (31 ocen i opinii)
Mężczyzna, który gonił swój cień
David Lagercrantz

8 (0 ocen i opinii)
Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury
Tristan Gooley

6,83 (6 ocen i opinii)
Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
Colson Whitehead

7,15 (189 ocen i opinii)
Droga do Rio. Historie polskich emigrantów
Aleksandra Pluta

7,67 (3 ocen i opinii)