Whales
wieloryby, walenie
flora i fauna
ryszpak

Około pięćdziesięciu milionów lat temu przodkowie współczesnych wielorybów i delfinów rozpoczęli swą powrotną podróż do morza - kolebki wszelkiego życia, aby stopniowo przystosować się do warunków panujących w środowisku wodnym i zasiedlić wszystkie oceany świata. W niniejszej książce przedstawiono szczegółowo sylwetki około czterdziestu ssaków, noszących wspólne miano waleni i omówiono najważniejsze aspekty ich fascynującego życia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: fot. własna