O dawnym Lublinie

8322203780
Lublin, historia
historia
Agniecha

Zawarte w książce szkice w pierwotnej swej redakcji drukowane były w prasie, przede wszystkim w "Kurierze Lubelskim", a także w "Kamenie", w latach 1966-1971, oraz wygłaszane jako gawędy historyczne przed mikrofonem Rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie. Zebrane obecnie w pewną całość, ukazują się drukiem z myślą o tych, którzy zainteresowani są przeszłością rodzinnego miasta i chcą poznać dzieje środowiska, w którym żyją.
/Od redakcji/

źródło opisu: Wydawnictwo Lubelskie, 1974