Po pałacach i dworach Mazowsza. Przewodnik część 1

8320424259
Mazowsze, dwór, pałac
historia
Anmorada

W założeniu autorów książki te mają pełnić podwójną rolę: rodzaju atlasu architektury rezydencjonalnej i przewodnika po prezentowanych obiektach. Ich usytuowanie i znalezienie dróg dojazdu ułatwia dołączona mapka. Wybór dworów, dworków i pałaców na terenie historycznego Mazowsza obejmuje w części I - 200 obiektów, a w części II - 120, opisanych w układzie alfabetycznym. Znajdują się w nim takie wiadomości, jak lata budowy, autor projektu, styl, kolejni właściciele, dzisiejszy stan i użytkownicy, najbliższe otoczenie. Jest to zarówno przewodnik dla turysty, jak i źródło informacji o tym, co ocalało na Mazowszu z tradycyjnej polskiej architektury rezydencjonalnej.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa