Po pałacach i dworach Mazowsza. Przewodnik część 3

8320422736
Mazowsze, dwór, pałac
historia
Anmorada

Część III/IIIKsiążka stanowi wybór 120 siedzib ziemiańskich rozrzucanych na obszarze historycznego Mazowsza i opisanych w układzie alfabetycznym. Każdy opis podaje:- podstawowe wiadomości historyczne obiektu- kolejnych właścicieli- autora projektu- styl- najbliższe otoczenie- dzisiejszy stan- obecnych użytkowników- ciekawostki i anegdoty Książka ma wartość dokumentacyjną, jest źródłem...

Książka ma wartość dokumentacyjną, jest źródłem wiarygodnej informacji o tym, co ocalało na Mazowszu z tradycyjnej polskiej architektury rezydencjonalnej.Jest też przewodnikiem dla turystów pragnących udać się w wędrówkę od "dworku do dworku".Usytuowanie i odnalezienie dróg dojazdu do każdego obiektu ułatwiają zamieszczone ma

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa