Pixel nr 15 (05/2016)

Seria: Pixel
Wydawnictwo: Idea Ahead
czasopisma
Adannyel

Spis treści: LOADING SILICON VALLEY COMIC-CON Pixel dotarł na pierwszą edycję konwentu fanów komiksów, filmów i gier w San Jose. DISNEYLAND Sprawdzamy, co nowego wydarzyło się w podparyskim parku rozrywki. GAME DEVELOPERS CONFERENCE Relacja z największego na świecie zlotu twórców gier w San Francisco. OVERWATCH Braliśmy udział w zamkniętym pokazie najnowszej gry od Blizzarda.. MASTER OF...

Spis treści:

SILICON VALLEY COMIC-CON
DISNEYLAND
Sprawdzamy, co nowego wydarzyło się w podparyskim parku rozrywki.
GAME DEVELOPERS CONFERENCE
Relacja z największego na świecie zlotu twórców gier w San Francisco.
OVERWATCH
Braliśmy udział w zamkniętym pokazie najnowszej gry od Blizzarda..
MASTER OF ORION-WYWIAD
Pixel udał się tym razem do Berlina, by przeprowadzić wywiad z głównym projektantem Master of Orion.
KONCERT FINAL FANTASY
Do czeskiej Pragi zawitał z koncertem Nobuo Uematsu, czyli twórca muzyki do Final Fantasy.
KSIĄŻKA „SZTUKA PRZEGRYWANIA”
Na polskim rynku ukazała się arcyciekawa książka Jespera Juula o zaletach przegrywania.
CI GAMES
Szefostwo warszawskiej firmy wraz z Tomaszem Gopem zaprosili nas do swojej siedziby, żeby pokazać najnowszy projekt firmy.

PLAY THE GAME

DARK SOULS III
Tej gry nie trzeba przedstawiać, ale dość powiedzieć, że Mielu ograł ją w najbardziej prawidłowej japońskiej wersji.
QUANTUM BREAK
Miał być wielki hit, a co z tego wyszło? Nie spodziewajcie się ekstremalnych odpowiedzi!
SALT AND SANCTUARY
Platformówka 2D o stopniu trudności porównywalnym do dzieł From Software.
HYPER LIGHT DRIFTER
Było bardzo blisko do tytułu Premiery Miesiąca, bo produkcja Heart Machine jest znakomita.
EPISTORY
Kolejny z małych wielkich przebojów, sprawnie łączący przygodówkę z grą akcji.
PHARAOH`S REBIRTH +
Platformówka z domieszką czarnego humoru i nie tylko egipskimi motywami.
DAY OF THE TENTACLE REMASTERED
Najpierw w odświeżonej wersji powróciło Grim Fandango, a rok później drugi wielki przebój LucasArts.
GRIM DAWN
Gier w klimacie Diablo jest wiele, ale ten tytuł wyjątkowo sprawnie imituje oryginał.
GREEN GAME
Kolejna gra twórców recenzowanego w Pixelu Red Game Without a Great Name.
HYRULE WARRIORS LEGENDS
Wydany na 3DS crossover łączący Dynasty Warriors z uniwersum Legend of Zelda.
SAMOROST 3
Doskonała opowieść o śmiesznym ludku, podróżującym po kosmicznych światach.
GLITCHSPACE
Gra znajduje się jeszcze w etapie wczesnego dostępu, ale już teraz niektórzy porównują ją z Portalem.
BRAVELY SECOND
Miłośnicy japońskich RPG otrzymali na 3DS coś, co stanowi wzorzec z Sevres gatunku.
KARASKI: WHAT GOES UP...
Bardzo ciekawa produkcja o zabarwieniu przygodówkowym, cofająca nas do epoki sterowców, a co więcej – napisana przez Polaka mieszkającego w USA.

HALL OF FAME

DEFENDER OF THE CROWN
Najlepsza Gra Świata – mało komu bardziej niż opus magnum studia Cinemaware należy się ten tytuł.
BROKEN SWORD
Opisujemy historię serii, która przyniosła nie tylko do gier motywy związane z templariuszami.
CHARLES CECIL - WYWIAD
W San Francisco poznaliśmy Charlesa Cecila i od razu skorzystaliśmy z okazji, by przeprowadzić z nim wywiad.
BLIZZARD: HISTORIA
Skoro zbliża się premiera Overwatcha, to koniecznie trzeba też przedstawić historię studia, które go wyprodukowało.

SECRET LEVEL

RUINY ŚWIATA ATARI
Nostalgiczna wycieczka po miejscach, gdzie swą sławę budowało Atari, Inc.
FELIETON MRW
„Analogowe sny”? „Stare dobre czasy”? To są tematy, w których obraca się nasz felietonista w swoim nowym tekście.
PEGASUS W KIESZENI
Testujemy kieszonkową konsolę, na której można się bawić starymi grami.
KOLONIZATORZY PLANET
Zdobywcy muszą być ostrożni w krzyżowaniu DNA, gdyż niejedna dynastia wyginęła z powodu błędów popełnionych przy tym procesie.
FELIETON ŚLEDZIA
Śledziu wspomina czasy, gdy magnetofon XC12 bzyczał, trzeszczał, aż w końcu nie wgrywał ukochanej gry.

CREDITS

KONWERSJE ARCADE
Przenoszenie przebojów z automatów na komputery domowe nie zawsze szło sprawnie. W obszernym tekście pokazujemy jednak głównie to, co się udawało.
SUPER MARIO MAKER
Słynny już program pozwalający każdemu zostać twórcą własnej gry.
DAVID BOWIE
Zmarły niedawno artysta zostawił swój ślad również w dominium gier wideo.
ŚWIATY 3D W GRACH 8-BITOWYCH
Bardzo ciekawy tekst o zupełnie zapomnianych dziś grach, które jeszcze w latach osiemdziesiątych starały się stosować grafikę trójwymiarową.
FELIETON ZDANA
Zdanu niczym Tomasz Beksiński medytuje nad marnością współczesnego światka gier, a przynajmniej jego części.
SOŁTYS
Polska odpowiedź na wysyp przygodówek – nieco siermiężna, ale swojska i prawdziwa.
SETTINGS
Sporo sprzętowych wynalazków na każdą kieszeń i dla graczy różnych maści.
FELIETON BORKA
Borek od czasu, gdy zaczął pisywać do Pixela, również sporo gra. Tym razem ma przemyślenia po wielu godzinach spędzonych w realiach Fallouta 4.

źródło opisu: http://shop.pixel-magazine.com/

źródło okładki: http://shop.pixel-magazine.com/

• Pudełko z guzikami Gwendy
  • Exodus
  • Smocza straż
  • Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
  • Murder Park. Park morderców
  • Krew

7,14 (42 ocen i opinii)
Smocza straż
Brandon Mull

8,86 (22 ocen i opinii)
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Joanne Kathleen Rowling

6,28 (25 ocen i opinii)
Murder Park. Park morderców
Jonas Winner

7 (6 ocen i opinii)
Wszyscy powinniśmy być feministami
Chimamanda Ngozi Adichie

8,21 (70 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

9 (2 ocen i opinii)