Pixel nr 27 (06/2017)

Seria: Pixel
Wydawnictwo: Idea Ahead
czasopisma
Adannyel

Spis treści: LOADING PIXEL HEAVEN 2017 Rusza największe święto retro grania w Polsce, ale co roku zwiększające również swoją dawkę gier indie, a także planszówek i... VR. RADAR Zapowiadamy nowe tytuły Capcomu i id Software, dostarczamy wieści, dlaczego Konami odchodzi od klasycznych gier wideo, oraz informujemy i tuzinie innych nowych spraw. A MAZE. Sos Sosowski wizytował festiwal indyków w...

Spis treści:

PIXEL HEAVEN 2017

RADAR

A MAZE.
Sos Sosowski wizytował festiwal indyków w Berlinie i dzieli się wrażeniami z tego pobytu.

SZALONA HISTORIA KOMPUTERÓW
Recenzujemy wydaną właśnie książkę uczącą w przystępny sposób historii informatyki.

GRAN TURISMO SPORT
Gramy już w nadchodzący hit, który ma być jednym z filarów podtrzymujących zwycięski marsz PlayStation 4.

WIZYTA W GOG
Odwiedziliśmy archeologów gier, którzy na warszawskiej Pradze rekonstruują gry sprzed dwudziestu i lepiej lat.

PLAY THE GAME

GET EVEN
Miał być wielki hit od rodzimego studia i jest, aczkolwiek operujący specyficzną poetyką.

WHAT REMAINS OF EDITH FINCH
Nowe Gone Home wciągnie i zachwyci wielu, ale wielu innych pozostawi sceptycznymi.

THE SURGE
Początek gry, gdy przyjeżdżamy na wózku inwalidzkim to zaledwie wstęp do drogi przez futurystyczne piekło.

SNIPER 3: GHOST WARRIOR
Czy ta gra jest naprawdę tak zła jak ją malują? A może wręcz przeciwnie – jest całkiem dobra?

LITTLE NIGHTMARES
Nowe Inside, tyle że rozgrywające się w daleko bardziej brutalnej rzeczywistości.

INNER CHAINS
Polska produkcja, która zaprowadzi Was tam, gdzie Lovecraftowi ani Beksińskiemu się nie śniło.

OUTLAST 2
To nie jest horror dla neofitów, lecz dla ludzi, którzy poznali najbardziej skrajne oblicza grozy.

GUARDIANS OF THE GALAXY
Telltale złapało zadyszkę, lecz nadal jest to firma produkująca niezwykłe gry.

EXPEDITIONS: VIKING
RPG z walką rozgrywającą się w turach to coś, co zadowoli wojowników zmęczonych nowoczesną pogonią za dynamiką.

ODYSSEY
Mystopodobna produkcja, która wyłania się na powierzchnię w czasach, gdy podobne gry są już na wymarciu.

IMPACT WINTER
Surwiwal w zamrożonym świecie, tyleż fascynującym, co zabójczym.

SLICE, DICE & RICE
Mordobicie z przymrużeniem oka, w którym

REGALIA: OF MEN AND MONARCHS
Pierwsza premiera marki Klabater sprawnie łączy komiksowość z surowym RPG.

FIRE EMBLEM ECHOES: SHADOWS OF VALENTIA
Ta gra była w stanie przerwać zabawę w Breath of the Wild i wciągnąć równie mocno – trudno w sumie i lepszą rekomendację.

HALL OF FAME

STAR WARS: TIE FIGHTER
Najlepsza Gra na Świecie, lepsza nawet od zacnego poprzednika, czyli X-winga.

DUKE NUKEM
Nieoczywisty tekst podchodzący do fenomenu Duke`a ze wstrzemięźliwością, próbujący wręcz wskazywać, kto uczynił z bohatera dojną krowę.

HISTORIA DUNE
Zaczęło się od dwóch produkowanych równolegle tytułów, a potem były niemal same wpadki. Jednak legenda Diuny wciąż żyje swoim życiem.

LOUIS CASTLE
Mózg Westwood Studios Louis Castle opowiada Pixelowi o swojej wieloletniej karierze, w trakcie której narodziły się Eye of the Beholder, Dune II, Legend of Kyrandia, Command & Conquer czy Blade Runner.

SECRET LEVEL

AMIGA CZ. 10
Ostatnia już część naszego dekalogu poświęconego historii Amigi.

ATARI LYNX
Była sobie kiedyś konsola wymyślona przez ludzi z Epyksa, który to sprzęt w dość podstępny sposób przejął wielki Jack Tramiel.

LOGO
Język programowania z symbolem żółwia był od zawsze przeznaczony dla estetów i oryginałów.

DZIWNA BROŃ
Tajemnicze, nietypowe bronie z kart historii i ich wykorzystywanie przez gry wideo.

KARTKĄ I KOSTKĄ
Rubryka planszówkowa spotkała się z pozytywnym odzewem, więc jedziemy dalej z tym koksem.

MACHINA KRUPIKA
Młody Bill Gates, mapy z magazynów o grach oraz wiele innych zmurszałych tematów, które Krupik sprawnie restauruje.

KOSMICZNI MILIARDERZY
Jest ich trzech i zgodnie myślą o podboju kosmosu w skali, jakiej sobie nie wyobrażamy.

FELIETON ŚLEDZIA
Jak zawsze przybywa w momencie, gdy maszyna drukarska już się grzeje i stanowi dla nas takie samo zaskoczenie, jak dla Was.

CREDITS

SUDA51
Obszerny artykuł o twórczości nietypowego Japończyka.

FELIETON PIOTRA PIEŃKOWSKIEGO
Nie może się obejść bez porównania tego, co jest obecnie, z tym, co było kiedyś.

KINGDOM HEARTS
Krupik ujawnia się jako fanka serii RPG, które teoretycznie nigdy nie powinny były się jej spodobać.

FELIETON VOYAGERA
Tak, na tapecie jest Legend of Zelda: Breath of the Wild i niesamowity świat fauny, jaki stworzyło Nintendo.

H.P. LOVECRAFT W GRACH
Twórczość samotnika z Providence od zawsze była łakomym kąskiem dla twórców gier, aczkolwiek przez długie lata mieli problemy z właściwym jej transponowaniem.

FELIETON MRW
„Gry, w które gram” brzmi prawie tak samo groźnie jak „Hello World”, ale autor tym razem uprawia felieton, nie prozę.

FELIETON BORKA
Borek wybrał się do kina i zobaczył „Ghost in the Shell”...

PREY
Nietypowo, bo na końcu, ale aż trzy strony o nowej grze od autorów Dishonored.

źródło opisu: http://shop.pixel-magazine.com/

• Aru Shah i koniec czasu
  • Kości proroka
  • Zostań, a potem walcz
  • Bardo
  • Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
  • Poprosisz mnie o śmierć
  • Tajemnica Godziny Trzynastej