Pixel nr 14 (04/2016)

Seria: Pixel
Wydawnictwo: Idea Ahead
czasopisma
Adannyel

Spis treści: LOADING INTEL EXTREME MASTERS Największy w Polsce zlot fanów gier sieciowych, a przede wsystkim mistrzostwa w najbardziej popularne tytuły nie mógł ujść naszej uwadze. SCREENSHAKE Jedyna w Polsce relacja z wyjątkowej imprezy, jaka odbyła się w Antwerpii. DARK SOULS 3 Mieliśmy okazję przetestować prawie skończoną wersję kwietniowego hitu. Zapowiada się godny spadkobierca...

Spis treści:

INTEL EXTREME MASTERS

SCREENSHAKE
Jedyna w Polsce relacja z wyjątkowej imprezy, jaka odbyła się w Antwerpii.

DARK SOULS 3
Mieliśmy okazję przetestować prawie skończoną wersję kwietniowego hitu. Zapowiada się godny spadkobierca wspaniałej "jedynki".

NO MAN`S SKY
Najbardziej oczekiwany space sim roku, w którym ponoć swobodnie będzie można eksplorować Wszechświat już niedługo trafi na sklepowe półki.

PINSTRIPE
Arcyciekawa gra indie, której twórca opowiada nam o latach spędzonych nad jej produkcją.

WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA
Odwiedziliśmy szkołę, w której po raz pierwszy w Polsce uruchomiono kierunek tworzenia gier, a ostatnio także Liceum Kreacji Gier. Zapisy na najbliższy rok jeszcze przed nami!

PLAY THE GAME

TOM CLANCY`S THE DIVISION
Prawdopodobnie najbardziej przemyślany i dopracowany tytuł Ubisoftu ostatnich miesięcy, a może nawet i lat.

SUPERHOT
Jedna z najbardziej innowacyjnych gier wideo – wzięliśmy na warsztat pełną wersję.

FAR CRY PRIMAL
Przeniesienie popularnej serii w czasy prehistoryczne spotkało się z bardzo różnymi opiniami.

HITMAN
Sporym zaskoczeniem okazał się fakt, że autorzy gry zdecydowali się podzielić ją na odcinki, podobnie jak Life is Strange.

FFWL EBRILL
Bardzo nietypowa gra, dyskretnie czerpiąca z przeszłości, ale formalnie mocno osadzona w teraźniejszości.

TOWN OF LIGHT
Przerażające doświadczenie wizytowania szpitala psychiatrycznego – tak dosadne, jak mało gdzie indziej.

ZHEROS
Platformówka 2,5D! Dobrze, że takowe jeszcze powstają, a jeśli jeszcze na dodatek są tak barwne jak Zheros...

DOWNFALL
Mroczna tonacja, dużo krwi i stylistyka komiksu – oto atuty tej niecodziennej gry.

SHARDLIGHT
Gdy Wadjet Eye wydaje nową przygodówkę, fani gatunku oczekują w skupieniu na wielkie dzieło.

DEVIL DAGGERS
Gra na pewno nie dla osób z chorobą wieńcową. Trzeba mieć nerwy jak postronki i refleks jak małpa!

ASSASSIN`S CREED CHRONICLES: RUSSIA
Trzecia już część odpryskowej serii, stawiającej jeszcze bardziej niż oryginał na elementy zręcznościowe.

CALIFORNIUM
Nasz recenzent zachwycił się tą grą, ale to rzecz wyłącznie dla koneserów.

DEPONIA DOOMSDAY
Czwarta część przygodowej, mocno surrealistycznej serii z niemieckiego studia Daedalic Entertainment.

SOLSTICE
Dystopijny mystery thriller od MoaCube, czyli twórców Cinders.

HALL OF FAME

MOONSTONE
Spodobał nam się pomysł na cykl „Najlepsza Gra Świata” i w tym wydaniu przedstawiamy jeden z ukochanych tytułów Amigowców.

IRVING GOULD I COMMODORE
Dotarliśmy do kilku ciekawych dokumentów, rzucających nowe światło na postać tajemniczego inwestora Commodore.

INFOCOM
Pod koniec lat siedemdziesiątych stali się najbardziej płodną stajnią dostarczającą tekstówki, uznawane przez fanów za szczyt wyrafinowania wśród gier.

DARK SOULS
Przy okazji nadchodzącej premiery „trójki” w obszernym tekście przyglądamy się powstaniu serii, prezentując także najbarwniejszych bossów.

SECRET LEVEL

MUZYKA DO GRANIA
W jakich okolicznościach słynni muzycy dołączali do produkcji gier wideo – o tym jest ten niebanalny artykuł Bazyla.

EGZOTYCZNE KONTROLERY
Historia gier wideo obfitowała w różne ślepe uliczki. Część z nich dotyczyła kontrolerów, które choć nowoczesne, były zbyt udziwnione lub niepraktyczne, żeby się przyjąć.

APPLE PIPPIN
Był czas, że koncern Apple próbował dołączyć do wyścigu w elektronicznej rozrywce.

NETRUNNER
Postaramy się jak najczęściej powracać do tematów planszówek i gier karcianych. Na pierwszy ogień pokazujemy piękno niebyt popularnego w Polsce, ale jakże wciągającego Netrunnera.

KOSMICZNA METEOROLOGIA
Prognozy pogody w kosmosie są równie potrzebne dla międzygwiezdnych pojazdów, jak na Ziemi dla samolotów.

FELIETON ŚLEDZIA
Jak zwykle numer był już skończony, ale czekaliśmy jeszcze na jeden kluczowy tekst...

CREDITS

FELIETON MRW
Gry dla dorosłych – ale takie, w których poruszana tematyka jest poważna.

KOMIKSY A GRY
Obszerny artykuł pokazujący jak począwszy od lat osiemdziesiątych francuscy twórcy komiksów romansowali z grami wideo.

FELIETON MARTYNY ZYCH
„Cenić dzieło, nie autora” - to nawoływanie naszej felietonistki do nowoczesnego spojrzenia na krytykę gier.

ARCHON
Dla Atarowców i nie tylko była to interesująca, obdarzona elementami zręcznościowymi wariacja na temat szachów.

PRZYGODÓWKI
Dlaczego przygodówki przymarły, a po latach nastąpił w gatunku renesans? I co łączy te gry z lat dziewięćdziesiątych ze współczesnymi?

OTCHŁAŃ TEKSTU
W swoich wykopaliskach Bartek Kluska przygląda się tym razem pionierskiej na rynku polskiej grze MUD.

FELIETON BORKA
Czyli Borek dostrzega to, o czym twórcy elektronicznych światów niechcący zapomnieli.

źródło opisu: http://shop.pixel-magazine.com/

• Labirynt Ognia
  • Nigdy się nie dowiesz
  • Patrick Melrose
  • Czas próby
  • Zło czai się na szczycie
  • Szukam właśnie ciebie

7,38 (8 ocen i opinii)
Czas próby
Wioletta Sawicka

8,75 (4 ocen i opinii)
Zło czai się na szczycie
Marta Matyszczak

7,6 (10 ocen i opinii)
Szukam właśnie ciebie
Agnieszka Olejnik

8 (1 ocen i opinii)
Bogini niewiary. Ateiści, którzy klęczą i się modlą
Tarryn Fisher

7,77 (22 ocen i opinii)