George Michael

Wielka Litera
2017-05-24
2017-05-24
Małgorzata Maruszkin
biografia depresja George Michael kariera literatura faktu muzyka rozrywkowa piosenkarz popkultura sława uzależnienie

Któż z nas nie kojarzy piosenki Last Christmas, która króluje w rozgłośniach radiowych w okresie świątecznym?
Dziś przedstawiam Wam lekturę obowiązkową dla każdego fana Georga Michaela i Wham!
Jest to biografia wrażliwego wokalisty, który walczył ze smutkiem i depresją.
Książkę przeczytałam jednym tchem, gdyż muzyka Wham! kojarzy mi się z fantastycznymi latami licealnymi i studenckimi.. W tamtych czasach byłam ich wielką fanką i nawet ściana mojego pokoju w akademiku była wypełniona plakatami Wham!. Do dziś z sentymentem słucham nieśmiertelnych piosenek Georga Michaela.I absolutnie nie ma dla mnie żadnego znaczenia, że miał problemy z alkoholem, czy narkotykami, albo że był homoseksualistą.
Muzyka broni się sama.
Biografia przybliża postać wokalisty bardzo zaangażowanego w akcje charytatywne związane z walką z AIDS. Anonimowo wspierał też kobiety- opłacając kuracje in vitro, pomagał bezdomnym czy wreszcie dał barmance napiwek 5 tysięcy funtów, ponieważ miała dlugi.Pomimo zdobytego majątku i sławy, mam wrażenie, że nie był do końca szczęśliwy.
Podczas czytania książki wróciły do mnie wspomnienia i zrobiło się bardzo sentymentalnie.
Przypomniał mi się też dzień śmierci Georga w Boże Narodzenie 2016r. w czasie, gdy rozgłośnie nadawały jego hit Last Christmas.
Polecam gorąco tę książkę
I na koniec jeszcze cytat :" Osiągnąłem to, czego pragnie każdy artysta: cześć mojej twórczości mnie przeżyje." George Michael

Jest to biografia wrażliwego wokalisty, który walczył ze smutkiem i depresją.

🎵 George Michael - Ikona muzyki, tajemniczy marzyciel i artysta o wielkim sercu. Jego twórczość na zawsze pozostanie z nami, ale czy znamy naprawdę jego historię? 🌟

📖 Ta książka to nie tylko biografia, to opowieść o człowieku, który walczył ze smutkiem i pragnął szczęścia. George, wychowany w Londynie w rodzinie greckich imigrantów, marzył o scenie, ale musiał stawić czoła trudnościom i krytyce. Jednak wraz z założeniem zespołu Wham!, jego gwiazda zaczęła błyszczeć na całym świecie. 🌠

💔 Niestety, sława i pieniądze nie zawsze prowadzą do szczęścia. Artysta walczył z uzależnieniem, depresją i kontrowersjami. Jego życie było zagadką, ale zawsze pozostawił swojej publiczności piękne melodie i teksty, które trafiły do serc milionów ludzi. 🎶

🎤 Jego kariera solowa była kolejnym krokiem na drodze do rozwoju artystycznego, ale także próbą znalezienia równowagi między sławą a prywatnością. Odkryj historię George'a Michaela - człowieka z talentem, pasją i chęcią pomocy innym. 💫

💡 Ta biografia pozwoli Ci poznać George'a Michaela od podszewki, a także zrozumieć, że sława i bogactwo nie zawsze przynoszą szczęście. To historia wrażliwego i skomplikowanego artysty, którego życie było pełne sukcesów, ale także wielkich prób i wyzwań. 📚

🎶 Przesłanie tej książki jest jasne - warto doceniać talenty artystów za to, co tworzą, ale pamiętajmy, że za blaskiem kariery kryją się także ludzkie historie, zmagania i poszukiwanie sensu. George Michael - artysta, którego część twórczości nas przeżyje. 🌹

#GeorgeMichael #Muzyka #Ikona #Artysta #Biografia #Sława #Uzależnienie #Depresja #Talent #ŻycieArtysty #CzułeNuty #Książka #Przesłanie #Inspiration #MuzykaJestWszystkim #Odkrywanie #Prawda #SensŻycia

Długo nie sięgałem po żadne biografie i podobne publikacje , które zostały wydane po śmierci GM.Ta jest pierwsza....nie mam porównania do innych publikacji, ale czuje trochę niedosyt, szczególnie kwestią zgonu piosenkarza no i tego co działo się jeszcze póżniej, jak zareagował rynek muzyczny, fani itd.Są ubogie te informacje, ale muszę przyznać,że jako młody chłopak bawiłem się przy utworach Wham!, póżniej wsłuchiwałem się w piosenki GM podczas jego kariery solowej.Był jednym z moich ulubionych piosenkarzy, teraz po zgłębieniu jego lat młodzieńczych, jak to sie faktycznie działo w czasach Wham!, oraz jego solowej kariery- mam szerszą wiedzę o NIM, ale nie zmieniło to mojego podejścia do GM i jego twórczości.Może gdzieś dorwę coś nowszego jeszcze z publikacji o GM i uzupełnię swoją wiedzę. Tak z ciekawości...:-)

Bardzo ciekawa historia, ale opisana sucho i sztywno.

Bardzo ciekawa historia, ale opisana sucho i sztywno.

Dla fanki George'a Michaela za mało. Denerwowało mnie, że autor ciągle pisze o piosenkarzu per "Michael", czyli po nazwisku.

Dla fanów George, a pozycja obowiązkowa! Polecam

Dla fanów George, a pozycja obowiązkowa! Polecam

Lektura zostawia niedosyt, niedopowiedzenia. Nie wiem dokładnie, jakim George Michael był człowiekiem po przeczytaniu tej biografii.

Nie omieszkałam kupić tej książki, bo uważałam tego artystę za jedynego godnego następcę Freddiego Mercury'ego. Fantastyczny głos, cudowny, zniewalający wygląd, empatia do ludzi, ale też bardzo nieszczęśliwe i puste życie osobiste. Na kartach tej książki czytelnicy zrozumieją, że sława i pieniądze nie są przepustką do szczęścia. Wręcz przeciwnie, mogą nam bardzo zaszkodzić. George Michael pod koniec swojego życia szukał osób, którym mógłby bezinteresownie pomóc, ponieważ nie miał z kim podzielić się swoją fortuną. Przykre, nieprawdaż? Zmarł w, jak można pomyśleć, z pozoru szczęśliwy i radosny, świąteczny dzień... Ironia losu.

Przez czas poświęcony lekturze w tle rozbrzmiewała muzyka Georga Michaela. Nie mogłam inaczej... Ten, który towarzyszył mi przez dzieciństwo, okres buntu, czas studiów... A dziś go po prostu nie ma.
Na kartach książki nie odkryto "Marsa", nie taplano się w plotkach. Rzetelnie przedstawiono historię człowieka posiłkując się cytatami jego własnych wypowiedzi. Płynnie towarzyszymy temu utalentowanemu, ambitnemu i perfekcyjnemu człowiekowi, którego znali tylko Ci, którym pozwolił się zbliżyć. My widzieliśmy go takim, jakim chciał być postrzegany... do czasu aż lejce wymknęły mu się spod kontroli.

George Michael, to artysta, którego kariery jakoś
strasznie nie śledziłam, ale bardzo lubiłam i lubię
jego muzykę. Im bardziej się zagłębiałam w teksty
piosenek, w teledyski, tym więcej chciałam o nim
wiedzieć, poznać tego wrażliwego człowieka. Tak oto
przypadkiem trafiłam w księgarni na tę książkę.
Cóż, nie jest to biografia idealna (dobry +),
bo czytałam już dużo lepsze. Na pewno jednak warto
ją przeczytać. Moim zdaniem autor zbyt wiele miejsca
poświęcił karierze muzyka, a za mało jego relacjom z innymi,
a przede wszystkim jemu samemu, jako człowiekowi.
Bo to, że był świetnym muzykiem, to prawie każdy wie,
ale jak wyglądało jego życie, tego już nie. Tak więc
trochę mi zabrakło balansu pomiędzy właśnie życiem
zawodowym, a prywatnym.
Mimo wszystko myślę, że warto przeczytać choćby
dla ogólnego zarysu.

George Michael, to artysta, którego kariery jakoś
strasznie nie śledziłam, ale bardzo lubiłam i lubię
jego muzykę. Im bardziej się zagłębiałam w teksty
piosenek, w teledyski, tym więcej chciałam o nim
wiedzieć, poznać tego wrażliwego człowieka. Tak oto
przypadkiem trafiłam w księgarni na tę książkę.
Cóż, nie jest to biografia idealna (dobry +),
bo czytałam już dużo...