Ogród winoroślowy

Ogród winoroślowy
vitis, winorośl
flora i fauna
luk3Z

Krzewy winoroślowe od niepamiętnych czasów są związane z pięknymi ogrodami w cieplejszym klimacie, i to nie tylko z powodu owoców i cennych win gronowych. To piękne pnącze może także ocieniać nasze altany, osłaniać ogrodowe zakątki, zdobić okazałymi liśćmi przebarwiającymi się jesienią. Coraz więcej jest odmian znoszących nasz klimat z powodzeniem. Staranne pielęgnowanie krzewów, prowadzenie w...

Coraz więcej jest odmian znoszących nasz klimat z powodzeniem. Staranne pielęgnowanie krzewów, prowadzenie w odpowiednich formach, uprawa w dobrze wybranych miejscach, umiejętna ochrona przed mrozami i przymrozkami – wszystko to sprzyja rozpowszechnieniu winorośli w naszych ogrodach. „Ogród winoroślowy” to inne spojrzenie na ten cenny krzew, użyteczny pod wieloma względami.

źródło opisu: http://www.roman-mysliwiec.pl/publikacje/ksiazki.html

źródło okładki: http://www.roman-mysliwiec.pl/publikacje/ksiazki.html