Ojciec Klimuszko - życie i legenda

Wydawnictwo: Agencja Dziennikarska Reporte
9788392691907
Suerte

O. Czesław Andrzej Klimuszko OFMConv (1905-1980) należy do najbardziej znanych polskich franciszkanów. Otoczony legendą już za życia dla wielu był wielkim naśladowcą św. Franciszka z Asyżu w jego niezwykle bliskiej relacji ze stworzeniami oraz w serdecznym współczuciu dla chorych i potrzebujących. Stąd powszechne uznanie dla jego zdolności zielarza, fitoterapeuty i duszpasterza w całości...

Stąd powszechne uznanie dla jego zdolności zielarza, fitoterapeuty i duszpasterza w całości oddanego służbie innym. Szczególnie jednak fascynowano się jego zdolnościami jasnowidzenia, odczytywania historii życia innych ludzi poprzez ich fotografie i ich uzdrawiania.

Na jego temat ukazała się właśnie monografia "Ojciec Klimuszko życie i legenda". Jej autor Krzysztof Kamiński, reporter i popularyzator medycyny naturalnej i ekologii z dokumentowania życia wybitnego franciszkanina uczynił - jak mówi - swą największą dziennikarską przygodą, która trwa już ponad 20 lat.

Po kilku artykułach i dwu książkach obecnie prezentuje najpełniejszą biografię o. Klimuszki. Na prawie 300 stronach zawiera nie tylko jego życiorys, ale też liczne wspomnienia, opinie osób które go spotkały i którym często odmienił życie. Jest też miejsce na fragmenty jego kazań i listów oraz omówienie polemik i dyskusji prasowych nt. jego fenomenalnych zdolności.

Reporterski temperament autora sprawia, że czytając książkę jesteśmy z nim we wszystkich miejscach, gdzie przebywał o. Klimuszko, poznajemy ich historię i relacje każdego, kto ma coś do powiedzenia. Ten styl życzliwego towarzyszenia odsłania nam oblicze skromnego franciszkanina, zdumionego swymi darami, niezwykle wrażliwego na przyrodę i służącego całymi dniami wszystkim potrzebującym.

źródło opisu: www.kmt.pl

źródło okładki: www.kmt.pl