Skorumpowani

Tłumaczenie: Małgorzata Klimek (2)
Wydawnictwo: Świat Ksiązki
Los corruptores
Czytalski

Ciudad de Mexico. W niejasnych okolicznościach zostaje zamordowana aktorka Pamela Dosantos, która zrobiła karierę dzięki zniewalającej urodzie i zażyłym kontaktom z prominentnymi przedstawicielami świata polityki. Zbrodnia powoduje lawinę nieprzewidzianych konsekwencji, jakim musi stawić czoło partia rządząca. Wypalony zawodowo dziennikarz Tomas Arizmendi pisze krótki artykuł na temat...

Ciudad de Mexico.
W niejasnych okolicznościach zostaje zamordowana aktorka Pamela Dosantos, która zrobiła karierę dzięki zniewalającej urodzie i zażyłym kontaktom z prominentnymi przedstawicielami świata polityki. Zbrodnia powoduje lawinę nieprzewidzianych konsekwencji, jakim musi stawić czoło partia rządząca. Wypalony zawodowo dziennikarz Tomas Arizmendi pisze krótki artykuł na temat zabójstwa słynnej aktorki. Nie weryfikując informacji, sięga po pewien interesujący szczegół dotyczący miejsca odkrycia zwłok. Okazuje się, że ciało odnaleziono zaledwie kilka metrów od posiadłości Augusta Salazara, potężnego i wpływowego przedstawiciela nowego rządu. Tomasowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Skorumpowani to thriller napisany w konwencji dziennikarstwa śledczego, który czyta się z zapartym tchem. Burzliwa historia miłosna, wstrząsające fakty, mroczne sekrety władzy, świat korupcji i mafii narkotykowej - ta mieszanka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

źródło opisu: Świat Książki, 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ZaaQazany | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Historia rodem ze świata Pablo Escobara, przekazana językiem Umberto Eco, zdecydowanie hot a nie frost.

Pewne książki minęły bezpowrotnie mimo swoich "5 minut". Inne książki nie zdążyły nawet na te swoje "5 minut" się załapać. Właśnie do tej drugiej kategorii zaliczę "Skorumpowani" Zeppedy Pattersona. Pamiętam, jak chrapkę na tą książkę miałem ponad rok temu. Trafiła wtedy na półki w takiej żółtej okładce ze zdjęciem oczu wilka. Zaintrygował mnie fakt, że autor pochodzi z nieznanych mi literacko regionów. Pozycja przeminęła bez większego echa, ale gdzieś tam zakotwiczyła w mojej świadomości jako potencjalny cel. Widząc na półkach nowe wydanie tej książki, stwierdziłem że najwyższa pora zanurzyć się w świat panamerykańskich klimatów.
Ciudad de Mexico - stolica Meksyku. Kraj, w którym korupcja jest na porządku dziennym. Wiem, sprawdziłem newsy w przestworzach wirtualnych. Zepeda oparł swoją powieść na gatunku political fiction, jednak czasami fikcja bardzo przypominała...

robofree | 2017-05-31
Przeczytana: 30 maja 2017

W powieści "Skorumpowani", czytelnik odnajdzie sporą dawkę adrenaliny i zwrotów akcji, trzymających w napięciu do ostatnich stron książki. Iberyjski dziennikarz w zbeletryzowanej formie, ukazał funkcjonowanie sfer politycznych, wyższego szczebla w Meksyku. jest to świat przepełniony brutalnością i przemocą, gdzie główni rządowi prominenci, powiązani są nierzadko z kartelami narkotykowymi. Dla takich ludzi, utrzymanie władzy oraz wpływów, nierzadko okupione zostaje śmiercią tych, którzy staną im na drodze.
Czwórka przyjaciół z młodości, znajdzie się w centrum meksykańskiej sceny politycznej, gdzie ich losy ponownie się połączą, w wyniku brutalnego zamordowana aktorki - Pameli Dosantos. Kochanki wielu znakomitości ze świata meksykańskiej gospodarki i polityki. Czy będą potrafili, zmierzyć się ze światem, gdzie pieniądz i władza są na piedestale? I jak to wpłynie na ich dalszą przyjaźń?.
Jorge Zepeda w swej komercyjnej powieści, przedstawił zakulisową brutalną walkę o...

zaczarowana56 | 2017-10-18

Świat polityki to bezwzględne środowisko w którym liczą się kontakty i układy bez których nie istniejesz. Jednak gdy za daleko się zabrnie to można wpaść we własne sidła...
Meksyk, polityka, mafia i czwórka przyjaciół, którzy zrobią dla siebie wszystko by chronić tych których kochają, czy im się to uda?
Książka nie należy do najprostszych, dużo nazwisk, i powiązań, sam autor ma dość specyficzne pióro. Ciekawa akcja, dość specyficzne poczucie humoru jednak polecam, gdyż warto się zapoznać z taką literaturą.

Adrian Vengeance | 2017-06-02
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Książka ciekawa, bardzo przyjemnie się ją czytało. Pomimo, że nie lubię motywów politycznych w książkach, ta powieść przypadła mi do gustu. Chciałbym, aby powstały kolejne przygody "Błękitnych". Bardzo miłe zaskoczenie tym autorem. Naprawdę polecam.

Tomek | 2016-06-29

Kartele narkotykowe, chciwi urzędnicy politycy i garstka idealistów. A na deser to, co kochamy najbardziej – seks i przemoc.
Wykorzystując mocno zgrane schematy oraz telenowelowy (oczywiście z telenowel latino) sposób charakteryzowania i opisywania świata, meksykański dziennikarz Jorge Zepeda Patterson tworzy zaskakującą swoją świeżością, trzymającą w napięciu opowieść o zbrodni i karze. „Skorumpowani” nie są wielką powieścią, historią, która zrewolucjonizuje literaturę sensacyjną. To książka skrojona pod masowego czytelnika, napisana by odnieść komercyjny sukces, spodobać się także tym, którzy nie przepadają za thrillerami. Ale czyta się ją znakomicie. Zwłaszcza, że autor potrafi stosować suspens i wie, jak się bawić z czytelnikiem w kotka i myszkę.

mala_mi | 2017-07-06

Hmm czyta się trudno, ale warto! świat meksykańskiej polityki/przestępczości, dużo nazwisk trudnych do zapamiętania, dużo akcji, intrygi i skandali. Lawinę zdarzeń zapoczatkowywuje morderstwo znanej aktorki i kochanki wielu wpływowych ludzi. Czy morderca jest jeden z nich czy też śmierć powiązana jest z kartelem narkotykowym, który cały czas daje o sobie znać? Cynk, który otrzymuje odchodzący do lamusa dziennikarz sprawia, że sprawy nabierają obrotu, a każdy kto miał jakikolwiek związek z ta sprawa zaczyna walczyć o swoje życie... wplatani zostają w to wszystko Błękitni, czyli główni bohaterowie. Tomas-dziennikarz, Amelia-polityk, Mario- wykładowca i jego rodzina oraz Jamie-najwieksza zagadka, gdyż nikt nie wie, czym się tak na prawdę zajmuje i czemu wyprzedza kolegów zawsze o krok, jakby miał całkowita władze nas światem i ludźmi... polecam!:-)

Daniel | 2017-06-03
Przeczytana: 31 maja 2017

Dynamiczna, a zarazem ciężka w zdarzenia fabuła to plus tej książki. Drugi to lekkość i swoboda narracji.

dominisiaaa | 2016-06-16

Rewelacja - pochłonęła mnie całą