Witamina C historia prawdziwa

Tłumaczenie: Agata Staszewska
Wydawnictwo: Biały Wiatr
zdrowie, medycyna
BialyWiatr

Badania naukowe nad witaminą C w celu jej klinicznego zastosowania postępują bardzo dynamicznie, pomimo braku dofinansowania ze strony medycyny akademickiej. Medycyna ortomolekularna, która stosuje wysokie dawki substancji odżywczych w leczeniu chorób, jest postrzegana przez medyczny establishment jako wysoce kontrowersyjna. Jednak to odrzucenie ortomolekularnego podejścia nie ma zasadniczo podstaw w rzetelnej wiedzy, a odzwierciedla jedynie uprzedzenia i chęć utrzymania nie mającego nic wspólnego z postępem status quo.

Ta książka opowiada „prawdziwą historię” jednej z najważniejszych substancji dostępnych dla człowieka, której on sam nie potrafi syntezować we własnym ciele, a która pozwala utrzymać organizm w zdrowiu i przywrócić równowagę w przypadku najróżniejszych chorób. Autorzy dochodzą do konkluzji, że pewnego dnia prawdziwe leczenie bez użycia witaminy C będzie jak poród bez zachowania zasad higieny lub chirurgiczna operacja bez zastosowania narkozy

Witamina C jest prostą molekułą o potężnej mocy. Jeśli chcesz być zdrowy, powinieneś przyjmować jej wystarczające ilości. Po przeczytaniu tej książki, będziesz wiedział dlaczego... i jak dużo.

_________________________________________

Dr Steve Hickey posiada stopień naukowy w dziedzinie matematyki i nauk przyrodniczych. Przeprowadzał badania nad badaniem ciała metodą tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości (CT), przewodnicząc zespołowi fizyków w pierwszej w Europie klinicznej jednostce obrazowania rezonansem magnetycznym (MR) w Manchester Medical School. Ma na swoim koncie ponad 100 publikacji naukowych obejmujących szereg rozmaitych dziedzin. Obecnie jest członkiem departamentu biologii na Staffordshire University.

Dr Andrew W. Saul posiada ponad 35 lat doświadczenia w nauczaniu o zdrowiu i medycynie naturalnej. Jest redaktorem naczelnym serwisu Orthomolecular Medicine News Service, a także działa w redakcji Journal of the Orthomolecular Medicine. Jest autorem książek „Doctor yourself: Natural healing that works” oraz „Fire your doctor! How to be independently healthy”. DoctorYourself.com to jego popularna, recenzowana przez specjalistów, niekomercyjna strona internetowa o naturalnym leczeniu.

źródło opisu: www.bialywiatr.com

źródło okładki: www.bialywiatr.com