Zgłosuj na książki roku 2017
Cage
9788361319856
komiksy
xardas96

Kiedy nikt nie chce ci pomóc, zadzwoń do Bohatera do Wynajęcia. W tej dzielnicy nie musisz szukać kłopotów. Kłopoty same cię znajdą. Hope Dickens chciała wysłać córkę do szkoły, ale zamiast tego jej dziecko trafiło na cmentarz. Padło ofiarą ulicznej strzelaniny. Zrozpaczona matka nie mogła liczyć na pomoc policji. W tej okolicy ludzie sami muszą wymierzać sprawiedliwość. Aby wyrównać rachunki Hope udaje się do człowieka, który za odpowiednią cenę zrobi prawie wszystko. Luke Cage, Bohater do Wynajęcia, ukarze sprawcę śmierci dziewczynki. Jednak po drodze zadrze też z miejscowymi gangami. Poleje się krew.

Bezkompromisowa, nieocenzurowana opowieść mistrzów gatunku – Briana Azzarello (100 naboi, Loveless, Wonder Woman) i Richarda Corbena (Starling Stories: Banner, The Punisher: The End, Hellblazer).

Album zawiera materiały opublikowane wcześniej jako miniseria Cage #1-5.

źródło opisu: http://muchacomics.com

źródło okładki: http://muchacomics.com

PolishPopkulturę | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Taki nijaki ten komiks w sumie - jak każdy z czytanych przeze mnie tytułów ze scenariuszem pana Azzarello. Nie ma tu nic, co przykułoby moją uwagę na dłużej; brak w tym wszystkim jakiegoś pierwiastka, który wyróżniłby ten tytuł spośród miliona innych podobnych średniawek. Zero emocji, zero humoru, zero psychologii postaci; główny bohater nudny, antagoniści nieciekawi, intryga prosta jak konstrukcja patyka. Zainwestujcie te pieniądze w coś lepszego.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Krzysztof Lewandowski | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Trochę taki oldskul. Gangsterskie klimaty, uliczny slang, wulgaryzmy i... superbohater?

Cage jest specyficzną postacią, zwłaszcza w interpretacji twórców tego komiksu. To Bohater do Wynajęcia - czarnuch, któremu zapłacisz, a on już wykona powierzone mu zadanie. W końcu ma kuloodporne ciało i nadludzką siłę.

Historia zamyka się w pięciu zeszytach, które składają się na wspomniany komiks. Cage mierzy się z gangami i wymierza sprawiedliwość za śmierć dziecka. Robi to w stylu bohatera "Straży pobocznej"/"Za garść dolarów" (akurat Kurosawę jakiś czas temu oglądałem, podobieństwo jest naprawdę duże) - czyli działa tak, żeby skłócić różne strony, a samemu bezpośrednio się nie mieszać.

Dialogi są wulgarne i mięsiste, dzięki czemu nie mamy wątpliwości, że wchodzimy w realia dzielnicy, w której kłopoty łatwo znajdują kolejne ofiary. Żyjące tu biedniejsze warstwy społeczne nie mają nic do powiedzenia w obliczu porachunków gangsterskich. Atmosferę uzupełnia szata graficzna z przygaszonymi...

jkesil | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Opinia nieobiektywna. Sentyment do najntisów. Hip-hop, Nowy York, opowieści o Harlemie, Bronksie, wieżowce i lśniące blaskiem lepszego słońca obydwie World Trade Center. Komiks wraca do tego wspomnienia i stara się być brudny jak to miasto przed Giulianim. Czarni, Włosi, agresja, koneksje, brak świętości. Dobra kreska , surowa struktura , bez cukrowania.

Mikel82 | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017