Przypomnienie

Wydawnictwo: Poligraf
poezja
kr0peczka

W 2010 roku autor opublikował zbiór wierszy pod tytułem "Niecodzienność". "Przypomnienie" jest jego kolejnym tomikiem. Charakterystyczne dla wierszy autora jest budowanie takiego obrazu świata przedstawionego, w którym znaczącą rolę odgrywa świat natury. Świat, na który na co dzień nie zwracamy uwagi, a który w "Przypomnieniu" niejako odżywa, przenikając do uwagi czytelnika ustami podmiotu...

Charakterystyczne dla wierszy autora jest budowanie takiego obrazu świata przedstawionego, w którym znaczącą rolę odgrywa świat natury. Świat, na który na co dzień nie zwracamy uwagi, a który w "Przypomnieniu" niejako odżywa, przenikając do uwagi czytelnika ustami podmiotu lirycznego.
Tomik, choć niezwykle spójny i zwięzły w zakresie poruszanej tematyki, ukazuje przed odbiorcą szeroki wachlarz opisanych sytuacji. Autor maluje swoimi słowami portret jednego życia, obfitującego w momenty zarówno radosne, jak i smutne, przykre i napawające optymizmem. Momenty tak kontrastowe, jakie tylko życie potrafi zaprezentować. Zestawienie ze sobą zdarzeń dnia codziennego i poddanie ich głębokiej, opartej na emocjach analizie stawia odbiorcę w sytuacji sprzyjającej refleksji.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/829/banach-miroslaw/przypomnienie.html

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/829/banach-miroslaw/przypomnienie.html