Falne engler

Wydawnictwo: Gyldendal Norsk Forlag
norweski
Gwyn

Et tilfeldig møte men en gammel klassekamerat utenfor begravelseskapellet fører privatdetektiven Varg Veum tilbake i tiden, blant annet til det populære rockebandet Harpers fra Bergen Beat-perioden tidlig på 1960-tallet. Så skjer det et drap, og Veum må begynne å nøste opp en tråd som leder ham helt tilbake til hans egen barndom og oppvekst. Med stigende spenning føres leseren fra, til den overraskende slutten, som kaster nytt lys over hele handlingsforløpet.

źródło opisu: Gyldendal

Gwyn | 2017-04-19