Generation Identity. A Declaration of War Against the 68ers

Wydawnictwo: Arktos Media Ltd
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
1907166416
Inne

Osobisty manifest austriackiego działacza Ruchu Tożsamościowego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: https://arktos.com/product/generation-identity/

Bazyli Venosta | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Manifest, który odegrał istotną rolę w ukształtowaniu oblicza Identitäre Bewegung Österreich. Książka wkrótce będzie zresztą najpewniej dostępna także w języku polskim.

Jest to zbiór przemyśleń autora na rozmaite tematy, snutych z mało jak dotychczas znanej w Polsce perspektywy tożsamościowej. Jest to idea przyświecająca paneuropejskiemu już ruchowi sprzeciwiającemu się imigracji do Europy ludów pozaeuropejskich i postulująca powrót Europejczyków do ich tradycyjnej tożsamości. Tożsamościowcy nie są jednak ruchem nacjonalistycznym, lecz aspirują do bycia ruchem populistycznym; chcą dla Europejczyków odzyskać też wymiar regionalny, etniczny i kontynentalny ich tożsamości.

Książka Willingera napisana jest porywającym stylem literackim, stąd, pomimo młodego wieku autora, ma szansę stać się pozycją wpływową. W warstwie koncepcyjnej nie jest zbyt bogata, bo też chyba nie taki miał być jej charakter. Pomimo tego, niektóre wątki (np. ekologiczny, islamski) ucięte są nadmiernie jednak...

sawraf | 2017-11-24