Przebaczenie - droga do uzdrowienia

Seria: Duch - Ciało - Życie [Norbertinum]
Wydawnictwo: Norbertinum
religia
Aneta

Autorka o książce Tak naprawdę każdy z nas może być w więzieniu, nie znajdując się w nim fizycznie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami zamykamy się w duchowym lochu, którym jest brak przebaczenia. Wszyscy mamy do czynienia z krzywdą i ciepieniem. Gdy czujesz się odrzucony przez innych, ktoś cię skrzywdził, wtedy nie wyobrażasz sobie, że mógłbyś wybaczyć tej osobie i normalnie z...

Autorka o książce

Wszyscy mamy do czynienia z krzywdą i ciepieniem. Gdy czujesz się odrzucony przez innych, ktoś cię skrzywdził, wtedy nie wyobrażasz sobie, że mógłbyś wybaczyć tej osobie i normalnie z nią rozmawiać, zwłaszcza gdy należy do najbliższego otoczenia. Może nawet nieraz mówiłeś: „Nigdy w życiu mu nie wybaczę, nie potrafię”. Myślisz, że już tak będzie zawsze?
Ta książka pokaże ci, że jest możliwe przebaczenie tym, którzy nas ranią. Pomoże ci w odzyskaniu nadziei i wolności od braku przebaczenia. Przed tobą otwiera się furtka do wyjścia z więzienia nieprzebaczenia. Decyzja, czy ją otworzysz, należy do ciebie. Czy chcesz wyjść z tego więzienia?

Spis treści

Podziękowania
Słowo wstępne (ks. dr Sławomir Płusa)
Wprowadzenie

Rozdział I. W sidłach nieprzebaczenia
Więzienie nieprzebaczenia
„Kaci”
Kraty w więzieniu nieprzebaczenia

Rozdział II. Nieprzebaczenie – choroba duszy
Nieprzebaczenie w perspektywie chrześcijańskiej
„Łańcuchy”
Czy chcesz wyjść z więzienia?

Rozdział III. Przebaczenie – klucz do uzdrowienia
Przebaczenie – najtrudniejsza miłość
Wschodnia opowieść
Przebaczenie w Biblii
Klucze do uzdrowienia

Rozdział IV. Przebaczenie – potężny uzdrowiciel
Moja droga do przebaczenia

Zakończenie

Modlitwy o wyjście z nieprzebaczenia
Modlitwy do Ojca Niebieskiego o uzdrowienie relacji z ojcem i matką
Modlitwa przebaczenia Ojca Roberta DeGrancisa
Miłosny List do ciebie