Podręczna szkoła rodzenia. Wszystko o ciąży i porodzie

Wydawnictwo: Wydawnictwo internetowe e-bookowo
Podręczna szkoła rodzenia. Wszystko o ciąży i porodzie
MałaMi

Ciąża, poród to wspaniałe wydarzenie w życiu każdej kobiety i jej rodziny. Przed Tobą wiele cudownych chwil, ale niestety, również dużo obaw, niepokoju i wątpliwości. Obecny styl naszego życia sprawił, że jesteśmy daleko od natury - przez pośpiech, stres, nieprawidłową dietę czy siedzący tryb życia nasze ciało przyjęło nienaturalne wzorce postępowania. Przed współczesną kobietą pojawiło się...

Przed współczesną kobietą pojawiło się wiele zagrożeń i pułapek mogących mieć wpływ na prawidłowy przebieg ciąży i porodu. Dlatego właśnie, tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tego, dla wielu kobiet, najważniejszego wydarzenia w życiu.
To normalne, że się denerwujesz, niemal każda nowa sytuacja wywołuję w nas niepokój, a co dopiero poród! Jednak, co ważne, już kilka informacji może Cię skutecznie uspokoić.
Rzetelna i profesjonalna wiedza, którą znajdziesz w tej książce bez wątpienia pomoże Ci łatwiej przejść przez etap ciąży i porodu. Pokażę jak lepiej współpracować z personelem, a przede wszystkim pozwoli Ci zachować spokój, co na sali porodowej jest niezmiernie ważne.
Udowodniono naukowo, że u kobiet, które świadomie przygotowywały się do narodzin malucha, akcja porodowa trwa krócej a ich dzieci rodzą się w lepszym stanie.
Jestem pewna, że nigdzie indziej nie znajdziesz takich informacji jak te, które zawarte są w tej książce, ponieważ połączyłam moją wiedzę zawodową z tym, co sama przeżyłam, jako matka. O niektórych tematach się nie mówi, ze względu na ich mało przyjemny charakter. Jednak ja, zdecydowałam się opisać wszystko, co może być dla ciebie przydatne, aby przedstawić Ci prawdziwy obraz tych magicznych dziewięciu miesięcy zakończonych na sali porodowej. Świadomość tego, co Cię naprawdę czeka, pomoże nie tylko uniknąć rozczarowań, ale też lepiej przygotować się do roli mamy.
Z niczym się nie spiesz, do wszystkiego przygotuj się świadomie. Jest tyle rzeczy do zrobienia, o których do tej pory pewnie nie myślałaś. Nie stresuj się też, że czegoś nie zapamiętasz.
Po to właśnie powstała PODRĘCZNA Szkoła Rodzenia!
Abyś zawsze mogła ją mieć przy sobie i w każdej chwili móc do niej zajrzeć, żeby upewnić się czy wszystko jest w porządku i odpowiednio zareagować.
Wiedza teoretyczna i czysta medycyna to jedno, a przeżycia i doświadczenie to drugie. Mam to szczęście posiadać obie te składowe, dlatego z całą odpowiedzialnością przekazuję Ci te informację okiem położnej, która została matką

źródło opisu: https://www.e-bookowo.pl/wychowanie/podreczna-szkola-rodzenia.html

źródło okładki: https://www.e-bookowo.pl/wychowanie/podreczna-szkola-rodzenia.html

Radek | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Żałuję, że nie przeczytaliśmy tej książki wcześniej. Zwięzła, a zawiera mnóstwo przydatnych porad i informacji, które teoretycznie powinny być przekazane na szkole rodzenia. No właśnie - powinny... Ale one zazwyczaj wolą się skupić na reklamowaniu produktów sponsorów...

Mam nadzieję, że autorka przeczyta moją recenzję, bo mam zamiar przedstawić tu trochę konstruktywnej krytyki. Ta książka na prawdę ma potencjał - powiedziałbym, że to taki nieoszlifowany diament ;)

Do rzeczy. Po pierwsze: KOREKTA. Rozumiem, że wydanie książki nie jest tanie, korekta kosztuje, ale... bez przesady! Ilość błędów gramatycznych poraża. Ortografia również pozostawia sporo do życzenia, tak samo jak użyte kolokwializmy. Wystarczyłoby poprosić emerytowaną nauczycielkę języka polskiego o korektę. Dzieło autorki zyskałoby wiele, przy niewielkim nakładzie finansowym, a emerytka prócz pieniędzy zyskałaby dumę uczestniczenia w czymś wielkim i ważnym!

Autorka poleca rozważenie zakupu monitora oddechu,...

Karolina | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Książka zawiera dość pobieżną analizę zagadnień związanych z okresem okołoporodowym i połogiem. Wydaje się, że autorka chciała omówić wszystkie możliwe tematy interesujące ciężarną: od zgagi, przez ćwiczenia w ciąży, po listę wyprawkową, formalności, poród i urządzenie pokoju dziecięcego. Moim zdaniem sprawdza się tutaj powiedzenie "co jest do wszystkiego, to jest do niczego". Sama nie wyniosłam z lektury książki wielu istotnych informacji, co więcej, kilka razy odniosłam wrażenie, że przekazywane twierdzenia nie są poparte żadną wiedzą. Przedstawione treści są bardzo subiektywne, np.
- wystarczy kupić po 5 sztuk ubranek, bo są drogie (ale ani słowa o tym, że noworodka czasem przebiera się i 3 razy dziennie),
- warto zainwestować w monitor oddechu (ale brak informacji o tym, jak są zawodne i alarmują bezpodstawnie),
- smoczek można stosować, ale może wywołać problemy w karmieniu piersią (ale nie znajdziemy informacji, jakie dokładnie mogą to być konsekwencje),
- mężczyzna jest...

Agata | 2018-05-03