Bukanierzy

Wydawnictwo: NapoleonV
piraci, bukanierzy
historia
Arhenis

Zanim nastała era wielkich piratów w XVIII w., na Karaibach grasowali jeszcze bardziej bezlitośni łupieżcy, których czasy ochrzczono mianem „Ery Bukanierów”. Przez ponad 50 lat, angielscy, francuscy i niderlandzcy bukanierzy organizowali wyniszczające ataki na hiszpańskie miasta, porty i okręty. Znani bukanierzy, pokroju Henry’ego Morgana, przeprowadzali swe najazdy pod protekcją korony angielskiej, a w 1697 r. armia francuska skorzystała nawet z pomocy bukanierów podczas zdobywania słynnej hiszpańskiej Cartageny.

źródło opisu: http://napoleonv.pl

źródło okładki: http://napoleonv.pl