Obecność Mistrzów

Tłumaczenie: Agnieszka Bałazy
Wydawnictwo: Rogaty Budda
religia
JarekRogacki

Niniejsza praca jest zbiorem wskazówek do medytacji i rozwoju duchowego, udzielonych przez tybetańskich lamów głównie ze szkół njingma i kagju. Prezentacja wszystkich poziomów ścieżki buddyzmu tybetańskiego: hinajany, mahajany i wadżrajany. Cytowani tu nauczyciele należą zarówno do starszego pokolenia, wykształconego jeszcze w wolnym Tybecie, którzy byli częścią pierwszej fali tybetańskich uchodźców na przełomie lat 50. i 60. XX wieku, jak też reprezentują drugą, a nawet trzecią generację buddyjskich mistrzów, wychowanych już w społecznościach uchodźców tybetańskich na całym świecie. Autorami nauk są mi.n.:
Czagdud Tulku Rinpocze, Czieki Njima Rinpocze, Czogjam Trungpa Rinpocze, Dilgo Khjentse Rinpocze, Dudziom Rinpocze, Dzigar Kongtrul Rinpocze, Dzongsar Khjentse Rinpocze, Kalu Rinpocze, Khandro Rinpocze, Njoszul Khenpo Rinpocze, Sakjong Mipham Rinpocze, Tulku Urdzien Rinpocze i inni.

Profesor Reginald A. Ray jest nauczycielem akademickim w amerykańskim Naropa University w Boulder w stanie Kolorado oraz przewodniczącym i duchowym opiekunem fundacji Dharma Ocean, która zajmuje się propagowaniem nauk Czogjama Trungpy. Jest także autorem wielu książek związanych z tematyką buddyjską.

źródło opisu: http://www.rogaty-budda.pl/obecnosc-mistrzow.html

źródło okładki: http://www.rogaty-budda.pl/obecnosc-mistrzow.html