O Wilku, który nie lubił chodzić

Tłumaczenie: Iwona Janczy
Cykl: Przygody Wilka (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Le Loup qui ne voulait plus marcher
9788374208352
Ewa

We środę (tak, to na pewno była środa) Wilk postanowił przestać chodzić. Znudziło mu się ciągłe dreptanie, bieganie i podskakiwanie (poza tym te pęcherze i odciski). Tylko na jaki środek lokomocji się przerzucić? Rower? Tak bardzo lubi czuć wiatr na pysku. Auto? Wie, gdzie jest kierownica. Samolot? Zostałby asem przestworzy. Oj, Wilku, ty jeszcze zatęsknisz za chodzeniem pieszo… Przygody...

Przygody Wilka to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych
do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać i opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię.
A przy okazji… jaki to świetny pomysł na prezent!

źródło opisu: http://www.adamada.pl/o-wilku-ktoy-nie-lubil-chodzic.html

źródło okładki: http://www.adamada.pl/o-wilku-ktoy-nie-lubil-chodzic.html

Villiana | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Moja pierwsza książeczka z serii o Wilku i raczej jeszcze do tematu powrócimy. Żadne arcydzieło, ale dla dzieciaków przyjemna rozrywka i Wilk dość zabawny.

A o czym to? Wilk narzekał, że kiedy chodzi to puchną mu stopy. Postanowił więc skończyć z chodzeniem i próbował coraz to nowych środków transportu, aby w końcu odkryć, czego tak naprawdę mu potrzeba do szczęścia.

Graficznie nie specjalnie przypadła mi do gustu, nie przepadam za takimi "dziobatymi" postaciami, ale wg moich dzieci Wilk miał swój urok i był śmieszny. A jak dzieci zadowolone to i ja dam gwiazdkę wyżej. A jeszcze jak dodatkowo książka zmusza do refleksji czy też rozmowy na jakiś temat to jestem podwójnie szczęśliwa. Bo historia wilka niesie ze sobą morał, że narzekanie dosłownie na wszystko nie jest dobre i do niczego sensownego nie prowadzi. Chyba że do odkrycia, że to na co tak uparcie narzekaliśmy na początku, wcale nie jest takie złe.

lew_kanapowy | 2018-02-23
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 23 lutego 2018

Seria „Przygody Wilka” od Wydawnictwa Adamada to ostatnimi czasy prawdziwy hicior mojej dwulatki. Zaczęło się od Wilka, który obchodził urodziny, potem był walentynkowy Wilk, który bardzo chciał się zakochać i ani się obejrzeliśmy, a cała rodzina zachorowała na wilkomanię i jest strasznie ciekawa kolejnych wilkowych przygód. Bo po Wilku nigdy nie widomo czego się spodziewać, a nawet jeśli już się czegoś spodziewamy, to i tak nas zaskoczy!

Tym razem wybór padł na „O Wilku, który nie lubił chodzić”. Co tym razem wymyślił nasz sympatyczny bohater i wielki kombinator w jednym? Pewnej środy postanowił… przestać chodzić. Narzekając na ból spuchniętych po całym dniu zabawy nóg zrezygnował z chodzenia na piechotę, bo to przecież męczące i w ogóle bez sensu. I wyobraźcie sobie, że udało mu się wytrwać w swoim postanowieniu prawie rok! Wystarczyło raz w miesiącu zmienić środek lokomocji. A że nasz Wilk ma sto pomysłów na minutę i nie każdy z nich kończy się szczęśliwie, to nie ma z tym...

Agnieszka | 2018-02-07
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Tym razem przeczytałyśmy o tym, że pewnego dnia Wilk postanawia zarzucić chodzenie, bo strasznie bolą go nogi.

Próbuje zatem poruszać się różnymi pojazdami. W każdym miesiącu roku jest to inny pomysł. Mamy więc: rower, narty, samochód, wrotki, buty siedmiomilowe, pociąg, samolot, statek, niemniej żaden nie spełnił jego oczekiwań. Zawsze okazywało się, że środki służące do przemieszczania się miały jakiś feler, a Wilk był niezadowolony albo wręcz poszkodowany fizycznie. Na grudniową propozycję Świętego Mikołaja dotyczącą użyczenia sań, Wilk mówi stanowcze NIE i wraca do starego, dobrego chodzenia. Nie ma jak możliwość trzymania się ziemi:)

Zabawna książeczka, kolorowa i ciekawa dla trzy - czterolatków.

Fantastyczna książka dla dzieci :) Wilk miłością mego życia :)

Me_gusta_leer | 2019-03-08
Ula | 2018-10-29