Zgłosuj na książki roku 2017

O wilku, który nie lubił chodzić

Tłumaczenie: Iwona Janczy
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Le Loup qui ne voulait plus marcher
9788374208352
Ewa

We środę (tak, to na pewno była środa) Wilk postanowił przestać chodzić. Znudziło mu się ciągłe dreptanie, bieganie i podskakiwanie (poza tym te pęcherze i odciski). Tylko na jaki środek lokomocji się przerzucić? Rower? Tak bardzo lubi czuć wiatr na pysku. Auto? Wie, gdzie jest kierownica. Samolot? Zostałby asem przestworzy. Oj, Wilku, ty jeszcze zatęsknisz za chodzeniem pieszo… Przygody...

Przygody Wilka to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych
do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać i opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię.
A przy okazji… jaki to świetny pomysł na prezent!

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

Agnieszka | 2018-02-07
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Tym razem przeczytałyśmy o tym, że pewnego dnia Wilk postanawia zarzucić chodzenie, bo strasznie bolą go nogi.

Próbuje zatem poruszać się różnymi pojazdami. W każdym miesiącu roku jest to inny pomysł. Mamy więc: rower, narty, samochód, wrotki, buty siedmiomilowe, pociąg, samolot, statek, niemniej żaden nie spełnił jego oczekiwań. Zawsze okazywało się, że środki służące do przemieszczania się miały jakiś feler, a Wilk był niezadowolony albo wręcz poszkodowany fizycznie. Na grudniową propozycję Świętego Mikołaja dotyczącą użyczenia sań, Wilk mówi stanowcze NIE i wraca do starego, dobrego chodzenia. Nie ma jak możliwość trzymania się ziemi:)

Zabawna książeczka, kolorowa i ciekawa dla trzy - czterolatków.

Fantastyczna książka dla dzieci :) Wilk miłością mego życia :)

Penelopa | 2018-01-30
Na półkach: 2018, Przeczytane, Dla dzieci