Ariol. Jak ostatnię prosię

Ariol. Copain comme cochon
9788374208291
komiksy
Ewa

Ramono wysadza w powietrze tajną bazę łodzi podwodnych, Ariol dostaje tężca na podziemnym parkingu (o mało co), a Prośka nieprzepisowo używa cycków.

Trzecia część przygód zwariowanego Ariola i jego równie szalonych kumpli.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

Wkp | 2017-05-18
Przeczytana: 16 maja 2017

ŚWIŃSKIE ZABAWY MAŁYCH CHŁOPCÓW
Kiedy w moje ręce trafił pierwszy tom „Ariola”, podchodziłem do niego z niepewnością i ostrożnością, by przekonać się, że to naprawdę niezła opowieść humorystyczna. Jednak dopiero druga część przygód niebieskiego osiołka kupiła moje serce, a teraz, wraz z trzecim albumem, śmiało mogę stwierdzić, że to obok „Titeufa” zdecydowanie najlepszy europejski komiks w swojej kategorii.

Całość mojej recenzji opublikowana na Sztukaterze: https://sztukater.pl/komiksy/item/21266-ariol-tome-3-copain-comme-cochon.html

Dobrze, że Wydawnictwo Adamada nie zwalnia tempa produkcyjnego. Cieszy, że już trzecia odsłona komiksowej serii Ariol jest dostępna w księgarniach. Zbiór nosi podtytuł Jak ostatnie prosię i przedstawia dalsze perypetie tytułowego bohatera oraz kilku jego koleżanek i kolegów ze szkoły. W sposobie budowy komiksu nie ma żadnych zmian. Wewnątrz znajdujemy kilka nadzwyczaj zabawnych historii, które nie układają się w regularną fabułę, choć pewna logika czasu i miejsca zostaje zachowana.

Ariol to bardzo sympatyczny i towarzyski koleżka, którego po prostu nie da się nie lubić. W bieżącym tomie sporo uwagi poświęcono miłosnym perypetiom chłopaka. Dla przypomnienia nasz bohater podkochuje się w pięknej krówce Petuli, która zupełnie nie odwzajemnia jego uczucia. Za to w nim zakochana do szaleństwa jest muszka Scysja. Ariol odkrywa, że poezja wcale nie jest nudna, a nawet spełnia pewne utylitarne cele – można się nią posłużyć, aby wyznać uczucia („Twój głos jest tak piękny, że kiedy będziesz...

NyhNyh | 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017