Klasyczne i nowo poznane KOAGULOPATIE POłOŻNICzE

Wydawnictwo: Urban & Partner
zdrowie, medycyna

Klasyczne i nowo poznane KOAGULOPATIE POłOŻNICzE M. Uszyński Podręcznik ten przeznaczony jest przede wszystkim dla lekarzy specjalizujących się w położnictwie. Jeszcze niedawno niewiele wiedziano o tych koagulopatiach, kt&óre w książce nazwano & nowo poznanymi& . Wprawdzie wiele problem&ów dotyczących koagulopatii położniczych pozostaje otwartych, czekając na dogłębne zbadanie, jednak wiedza przedstawiona w tej publikacji znacznie wzbogaca praktykę położniczą, a przede wszystkim profilaktykę przeciwzakrzepową. Spis treści: 1. Definicja i podział koagulopatii położniczych 2. Krążenie maciczno-łożzyskowe i łożyskowe komponenty krzepnięcia 3. zator płynem owodniowym typowe i nietypowe postacie kliniczne 4. Przedwczesne odklejenie łożyska 5. łożysko wrośnięte 6. zaburzenia hemostazy po obumarciu płodu (ciąży) 7. Wstrząs septyczny w położnictwie 8. Trombofilia wrodzona i nabyta (zesp&ół antyfosfolipidowy) w położnictwie 9. Powikłania krwotoczne w stanie przed-rzucawkowym, rzucawce i zespole HELLP 10. Czy zahamowanie wzrostu płodu (zesp&ół IUGR) może być skutkiem zaburzeń krzepnięciaa 11. Powtarzająca się utrata ciąży nowym zespołem chorobowym w położnictwiea 12. Przedwczesne pęknięcie błon płodowych: rola plazminy i metaloproteinaz 13. Choroba von Willebranda u ciężarnych 14. Walka z krwotokiem poporodowym Ilość stron: 187