Antologia literatury powszechnej 2

Okładka książki Antologia literatury powszechnej 2 Lesław Eustachiewicz
Okładka książki Antologia literatury powszechnej 2
Lesław Eustachiewicz Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych literatura piękna
Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
1972-01-01
1972-01-01

Drugi tom wspaniałej antologii literatury światowej autorstwa Lesława Eustachiewicza nie zawiódł i przyznaję mu również dziewięć gwiazdek w ogólnej ocenie. To wielce pasjonująca i pouczająca jednocześnie podróż po najważniejszych, najsłynniejszych autorach i dziełach literackich, która przynosi wiele ciekawych informacji oraz doznań natury czytelniczej. Interesująca, mądra, pasjonująca książka.
Edgar Allan Poe, Herman Melville i Walt Whitman - to autorzy, którzy rozpoczynają tom drugi. Trzy ostatnie nazwiska to Kobo Abe, Michel Butor oraz Wole Soyinka. Między nimi długa lista wielkich pisarzy, poetów, dramaturgów. Dobór autorów wyśmienity, dobór ich dzieł lub fragmentów ich dzieł również znakomity. Książka zawiera także wiele czarno-białych ilustracji, które są także dobrze dobrane. Ogólny poziom tomu drugiego bardzo wysoki. Na pewno nie ustępuje w niczym części pierwszej.
Bardzo polecam całą antologię, oba tomy (drugi jest nieco krótszy od pierwszego) warte przeczytania. Ja przeczytałem i zadowolony jestem niezwykle. Takie książki warto czytać, warto je mieć na półkach w swojej domowej biblioteczce.

• Antologie
  • 1 Teatr