Endokrynologia nuklearna

Wydawnictwo: MediPage
Nuclear Endocrinology
zdrowie, medycyna
Michał

Choroby endokrynologiczne często są polem walki, na którym powodzenie terapii zależy od współdziałania zespołu oraz owocnej współpracy z lekarzami różnych specjalizacji: endokrynologami, lekarzami medycyny nuklearnej, chirurgami, onkologami, radiologami, patomorfologami itp. Spektakularny rozwój technologii i aparatury medycznej stworzył dzięki nowym procedurom medycyny nuklearnej możliwość...

Spektakularny rozwój technologii i aparatury medycznej stworzył dzięki nowym procedurom medycyny nuklearnej możliwość polepszenia jakości opieki medycznej. Dziedziny, które szczególnie na tym skorzystały to obrazowanie hybrydowe z PET/TK i SPECT/TK oraz terapia radioizotopowa. Możliwość powiązania informacji fizjologicznych i anatomicznych dzięki obrazowaniu hybrydowemu w dużej mierze poszerzyła zakres informacji dostępnych w leczenia pacjentów.

Książka jest podzielona na dwie części: pierwsza obejmuje ogólne informacje z zakresu medycyny nuklearnej z uwzględnieniem także głównych zasad fizyki jądrowej; druga część dotyczy zastosowania medycyny nuklearnej w diagnostyce oraz terapii endokrynologicznej i jest ułożona z uwzględnieniem podziału na narządy i jednostki chorobowe. Książka ta ma być wsparciem dla endokrynologa, przedstawiając w sposób łatwy do zrozumienia, zwięzły i syntetyczny zastosowanie medycyny nuklearnej w codziennej praktyce endokrynologicznej.

źródło opisu: http://medipage.pl/

źródło okładki: http://medipage.pl/