A co to?

Wydawnictwo: Mamania
Caché!
nieperfekcyjnie

Co siedzi w jajku? A co się czai w wannie? Gdzie się podział lew? Ktoś tu chyba chce się bawić w chowanego!
Fantastyczna zabawa z mnóstwem ukrytych niespodzianek!

źródło opisu: Mamania, 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

nieperfekcyjnie | 2017-03-19
Przeczytana: 18 marca 2017

Mój roczny syn nie potrafi jeszcze skupić swojej uwagi na czytanej pozycji, dlatego zawsze kiedy podczytuję z nim jakąś historię, daję mu do rączek książki kierowane do jego grupy wiekowej. Aktualnie na tapecie jest książeczka A co to? Hectora Dexeta, od razu przywodząca na myśl zabawę w chowanego.

"A co to?" jest książeczką oszczędną słowa, ale bogatą w inne istotne aspekty, dzięki którym bogata wyobraźnia każdego malca może zaglądać w różnorodne zakątki umysłu. Ta prosta kartonowa książka daje ogromne pole do popisu czytelnikom - można zgadywać, zadawać pytania, chować się, wkładać paluszki do dziur (to aktualnie najlepsza zabawa Jasia).

Na uwagę zasługuje staranne wydanie - strony są kartonowe, dzięki czemu książka jest lekka, a jednocześnie nie poddaje się tak łatwo zwinnym rączkom (chociaż nasza posiada już niemałe zagięcia od nieustannego przebywania w Jaśkowych dłoniach). Do tego dochodzą zaokrąglone rogi, o...

lew_kanapowy | 2017-08-18
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

„Dziurawe” książki to u mojego półtoraroczniaka podobny pewniak, co książeczki z okienkami. Wspominając sympatię, jaką jeszcze do niedawna cieszyła się u nas książeczka „Kto zjadł biedronkę?”, skusiłam się na kolejną pozycję tego samego autora.

Tym razem dziur jest znacznie więcej ;) Malutkich i całkiem sporych, okrągłych, kwadratowych, palczastych, kocich i o zupełnie niezidentyfikowanych, skomplikowanych kształtach.

To książka, która rozwija wyobraźnię przestrzenną i ciekawość świata, trenuje spostrzegawczość, zachęca do zadawania nawet najbardziej szalonych pytań i wciskania paluszków we wszelkie możliwe dziurki ;)

Podczas lektury mały molik książkowy dowie się między innymi jakie stworzonka wykluwają się z jajek, kto wygryza dziury w serze, gdzie chowa się biały królik i gdzie mieszkają nienarodzone jeszcze dzidziusie. Spora dawka humoru i niebanalność poruszanych tematów mają w sobie coś, co potrafi zaciekawić nawet dorosłego, przyznaję, że za pierwszym razem sama nie...

Dotka | 2017-12-04

Świetna ksiązka dla dzieci w wieku od ok. 1.5 roku. Mój dwulatek bardzo ją lubi, podobnie jak drugą książkę Dexeta. Zdecydowanie 'dziurawe' książeczki są ciekawe dla dzieci w tym wieku - mało tekstu, dziecko nie zdąży się znudzić, a dziury odkrywają coraz to nowsze rzeczy na kolejnych stronach.

madziusia | 2017-05-09
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Ta książeczka to prawdziwy hit ostatnich dni. Synek co chwilę do niej wraca i namiętnie przewraca kolejne strony w poszukiwaniu kryjącej się za serem myszki, czy czającej się w wannie ośmiornicy. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania z jego strony, więc tym bardziej cieszę się, że mamy okazję zapoznawać się z takimi rewelacyjnymi i wzbudzającymi dziecięcy zachwyt pozycjami.

A co to? to kartonowa książeczka z otworami, która rozwija wyobraźnię dziecka oraz zachęca do poszukiwań. Na kolejnych stronach ukryły się bowiem zwierzątka, których odnajdywanie sprawia dziecku mnóstwo radości. Oprócz wspomnianych myszki i ośmiornicy w książce odnaleźć można też chowającego się kota i królika, które na swoje kryjówki wybrały... No właście co? Przekonajcie się sami. Zapewniam Was, że w trakcie przeglądania książeczki nie zabraknie okrzyków zaskoczenia i radości. Sami jesteśmy na etapie zabawy w chowanego, więc jest to dla nas naprawdę trafiona publikacja....

Leonik | 2017-05-05
Na półkach: Przeczytane, Z Lidusią
Przeczytana: 05 maja 2017

Pięknie wydana, kartonowe strony (choć nie tak twarde jak w "Kto zjadł biedronkę"), dużo różnych ciekawych, inspirujących obrazków, córka zachwycona, ja też :)

Katarzyna | 2018-02-17
Na półkach: Przeczytane, Mateusz