Duży czy mały?

Seria: A KUKU! [Babaryba]
Wydawnictwo: Babaryba
Aghama

Seria innowacyjnych, kartonikowych książek dla najmłodszych stworzona przez Herve Tulleta, autora wielu bestsellerów dla dzieci, m.in. NACIŚNIJ MNIE, KOLORY, TURLUTUTU NA WAKACJACH. Wykonane z twardego kartonu, poprzez swoja "schodkową" budowę, pobudzają dzieci do aktywnej lektury, wciągając do zabawy również rodziców. A KUKU! to seria książek dla najmłodszych czytelników: do wspólnego...

A KUKU! to seria książek dla najmłodszych czytelników: do wspólnego czytania, wymyślania własnych bajek oraz nauki wyrazów dźwiękonaśladowczych.

W serii ukazały się: SUPER TATA, UFO KUKU!, JUŻ JADĘ!, DUŻY CZY MAŁY?

źródło opisu: http://babaryba.shoparena.pl/pl/p/DUZY-CZY-MALY-Herve-Tullet/157

źródło okładki: http://babaryba.shoparena.pl/pl/p/DUZY-CZY-MALY-Herve-Tullet/157

lew_kanapowy | 2017-06-04
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 04 czerwca 2017

To nasza pierwsza książeczka tego popularnego autora. Spotkałam się z wieloma pozytywnymi recenzjami dzieł Pana Tulleta, zatem postanowiłam skusić się na jedno z jego dzieł na próbę.
Wybór padł na „Duży czy mały?” z serii „A KUKU” - ze względu na grube całokartonowe strony i motyw morski, za którym wszyscy w naszym domu przepadają.

To prosta rysunkowa historia Dużej Czerwonej Rybki, która wraz z kolejnymi przewracanymi stronami (i zjadanymi małymi rybkami) staje się coraz większa i większa i sieje coraz większy postrach na morskim dnie. Powoli budowane napięcie osiąga punkt kulminacyjny gdy Czerwona Rybka postanawia schrupać pojawiającego się nurka aż nagle… „A kuku!” okazuje się, że w porównaniu z człowiekiem wcale nie jest taka duża, jakby się mogło wydawać ;)

Zazwyczaj lubię książeczki zupełnie bez treści lub z lakonicznymi podpisami, przede wszystkim dlatego, że Maj nie ma jeszcze cierpliwości do wysłuchania większej partii tekstu. No i to zawsze dodatkowa motywacja do...