Zarys mikologii dla pielęgniarek

Wydawnictwo: Czelej
mikologia, grzyby, medycyna
zdrowie, medycyna

(red. Elżbieta Krajewska-Kułak) Ocenia się, że zakażenia grzybicze skóry oraz paznokci dotyczą obecnie około 10% mieszkańców Europy zachodniej. Mikolodzy są zgodni, że grzybice (zwłaszcza stóp i paznokci) stanowią poważny problem społeczny i ekonomiczny. Przyczyną jest ogromna łatwość szerzenia się choroby, co zwiększa możliwość masowych zakażeń w grupach wysokiego ryzyka (m.in. wśród...

(red. Elżbieta Krajewska-Kułak)

Ocenia się, że zakażenia grzybicze skóry oraz paznokci dotyczą obecnie około 10% mieszkańców Europy zachodniej. Mikolodzy są zgodni, że grzybice (zwłaszcza stóp i paznokci) stanowią poważny problem społeczny i ekonomiczny. Przyczyną jest ogromna łatwość szerzenia się choroby, co zwiększa możliwość masowych zakażeń w grupach wysokiego ryzyka (m.in. wśród rolników, żołnierzy, strażaków, sportowców). Konieczne wydaje się uświadomienie społeczeństwu wagi problemu zakażeń grzybiczych. Pielęgniarki, które przebywają mają największe możliwości zastosowania skutecznych metod likwidacji lub ograniczania szerzenia się grzybic. Stąd ta publikacja, która daje pielęgniarkom niezbędną wiedzę z zakresu mikologii, przedstawioną zwięźle i jasno. Książka zawiera zestaw kolorowych rycin, przedstawiających poszczególne rodzaje grzybic, co ułatwi rozpoznawanie chorób tego typu u pacjentów.

źródło opisu: wyd. Czelej, 2005