Biting Cold

Okładka książki Biting Cold Chloe Neill
Okładka książki Biting Cold
Chloe Neill Wydawnictwo: Ace Books Cykl: Wampiry z Chicagolandu (tom 6) fantasy, science fiction
Wampiry z Chicagolandu (tom 6)
Biting Cold
Ace Books
2015-11-03
2012-08-07
Fantasy Urban Fantasy Romans Wampiry

To ostatnia część jaką znalazłam z polskim tłumaczeniem i jestem z tego bardzo zadowolona- wreszcie spinamy klamrą większość wątków. Tajemnice zostają wyjaśnione, związki ruszają do przodu i dają satysfakcjonującą nadzieję na przyszłość. Całość ładnie się domyka i w zasadzie mogłaby stanowić zakończenie całej serii.
Mamy minus za nie trzymanie się ram czasowych. Niektóre wydarzania logicznie powinny rozgrywać się przez kilka dni a z opisu wynika że dzieją się w ciągu jednej nocy - i na odwrót. To trochę burzy akcje i psuje przyjemność z czytania.

Podsumowując całość, Cykl Wampiry z Chicagolandu Chloe Neill to jedna z lepszych, wampirzych serii dla dorosłych. Mamy tu ciekawe postacie, wartką akcje i interesujące zabiegi fabularne. osobiście boli mnie tylko bardzo powolne rozgrywanie wątków miłosnych ( na 6 tomów DWIE sceny łóżkowe) chociaż chyba wolę takie podejście niż przypadkowy seks z wieloma partnerami jak ma to miejsce w innych seriach. Polecam całość - to naprawdę dobrze spędzony czas!

Mamy minus za nie trzymanie się ram czasowych. Niektóre...

Czekałam na tą książkę ponad rok (może i 2 lata),ale mimo to nie zapomniałam o niej, i mimo upływu czasu cały czas nie mogę się opanować przed przeczytaniem jej w jeden wieczór.
Czekałam rok na ksiażkę, której przeczytanie (254 stony bodajrze) zajeło mi 8 godzin - i jak ja będę żyć przez kolejny rok? :o
Tak czy inaczej, jest tego warta.
Mimo, że podobnie jak dużej części czytającego społeczeństwa nie podoba mi się, że wampiry nie są złe, bezduszne i tak straszne jak powinny być - ale Merit to Merit - nie da się jej nie lubić. Jak nie lubić kogoś kto kocha jeść?
Ale teraz o ksiażce - ta część trochę mnie zaskoczyła - nie sądziłam że Tate jest taką istotą i, że Ethan może mnie jeszcze raz tak bardzo zirytować, ale to chyba akurat jego główne zajęcie - irytowanie Merit i czytelników.
Tak czy inaczej polecam tą ksiażkę, nawet jeśl mineły "wieki" od kiedy czytaliście tą serie.

Tak czy inaczej, jest tego warta.
Mimo, że podobnie jak dużej części...

To jak dotąd najlepsza część tej serii.
Szybkie tempo, dobra akcja, niespodziewane zwroty akcji, niczym dobre kino.
Nie obyło się jednak bez błędów. Jakby autorce brakło pomysłów, albo po prostu chciała zrobić idiotów z bohaterów. Lub też po prostu miała nadzieję, że czytelnicy łykną to bez zastanowienia.
Ale z drugiej strony, gdyby nie one, akcji w ogóle by nie było. Książka skończyłaby się zanim jeszcze na dobre by się zaczęła.
Dynamiczna i ekspresyjna.
Świetnie spędziłam czas, czytając to. Polecam :)

To jak dotąd najlepsza część tej serii.
Szybkie tempo, dobra akcja, niespodziewane zwroty akcji, niczym dobre kino.
Ale z drugiej strony, gdyby nie one, akcji w ogóle by nie było....

• Ebooki
  • 2015