Chemia analityczna t.2 Podręcznik dla studentów Analiza instrumentalna

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320026660
zdrowie, medycyna

W tomie 2 przedstawiono powszechnie stosowane metody instrumentalne (spektroskowe, optyczne, elektroanalityczne, rozdzielcze), a także zastosowanie techniki komputerowej w laboratorium analitycznym. Istotny postęp w dziedzinie chemii analitycznej, przejawiający się m. in. licznymi modyfikacjami oraz opracowaniami nowych metod w analizie instrumentalnej, spowodował w ostatnich latach ich rozpowszechnianie w laboratoriach farmaceutycznych i medycznych. Dotyczy to szczególnie technik chromatograficznych. Ogromnym walorem dydaktycznym podręcznika jest zestaw zadań sprawdzających umieszczony na końcu każdego tomu. W podręczniku zastosowano aktualną terminologię związków chemicznych zalecaną przez Komisję Nomenklaturową Polskiego Towarzystwa Chemicznego wzorowaną na opracowaniach IUPAC. KSIˇŻKA NAGRODZONA PRZEZ MINISTRA ZDROWIA Okładka: miękka; Rok wydania: 2002;

Jola | 2015-08-20

Najlepsza książka do chemii analitycznej - oba tomy, szczególnie w nowym wydaniu. Wszystkie inne książki (Cygańskiego, Marczenki, Szczepaniaka) są skondensowane u Kocjana. Na studiach naprawdę warto tę książkę zawsze mieć pod ręką.

Aileen20 | 2012-05-04

Cały czas z niej korzystam na studiach :)

książek: 2045
SEKAi | 2015-12-16