To się zdarzyło tutaj

Tłumaczenie: Katarzyna Aniszewska
Wydawnictwo: Wolny Tor
Se tapahtui täällä
Katariina

Dlaczego pewnego marcowego dnia kobieta przyjechała do pustego od dawna domu, choć noce są jeszcze mroźne? I dlaczego zdecydowała się w nim zostać, choć wcześniej oświadczyła pośrednikowi z biura sprzedaży nieruchomości, że chce się domu pozbyć? Mężczyzna chce zobaczyć, po co kobieta wróciła. Dlaczego jednak obserwuje kobietę i dom z ukrycia? Gdy w końcu staje się jasne, że kobieta domu nie...

Gdy w końcu staje się jasne, że kobieta domu nie sprzeda, mężczyzna rozumie, że tam się musiało coś wydarzyć. Chce się dowiedzieć czegoś więcej, więc zapoznaje się z kobietą. Wkrótce oboje uświadamiają sobie, że los już wcześniej skrzyżował ich ścieżki.

To się zdarzyło tutaj to piękna, zagadkowa opowieść o stracie, pamięci i niesamowitych zrządzeniach losu.

źródło opisu: http://wolnytor.pl/

źródło okładki: http://wolnytor.pl/

Katariina | 2017-03-06
Na półkach: 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

Melancholijna opowieść o stracie, samotności, przemijaniu. O niewykorzystanych szansach. Na płaszczyźnie zdarzeń niewiele się dzieje, mimo to czyta się szybko i bez znużenia. Godna polecenia dla chwili refleksji.

Katarzyna Mańkowska | 2017-03-12
MayoR | 2017-10-09