Dhea. Eliksir młodości

4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
DHEA The Ultimate Rejuvenating Hormone
837191122X
zdrowie, medycyna

Nowoczesna medycyna postrzega dziś proces starzenia się organizmu nie tylko jako skutek przeżytych lat, lecz także jako konsekwencję kumulacji wolnych rodników. Wśród arsenału przeciwutleniaczy i innych związków hamujących priocesy zwyrodnieniowe na prowadzenie wysuwa się hormon o naziwe DHEA. Jego stężenie we krwi jest obecnie jednym z najdokładniejszych wskaźników procesu starzenia się organizmu człwoieka.

Athoualia | 2018-03-16
Przeczytana: 14 marca 2018

Książka w sam raz dla przeciętnego czytelnika literatury medycyny alternatywnej. Minimalnie zapoznałam się z tematem, brak bibliografii ze źródłami badań naukowych (co mogłoby być przydatne w celu weryfikacji). Autor jest filozofem z zawodu, nie lekarzem, przez co książka ma u mnie minus.
Niestety temat hormonu DHEA jest jak rzeka... długi i szeroki. Poczekam sobie na nowsze badania, w międzyczasie sięgnę po inne książki, może zajdzie progres w badaniach naukowych.

Saturnia | 2016-06-26