Dermatologia i wenerologia dla pielęgniarek

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
zdrowie, medycyna

założeniem autorów tej publikacji było przekazanie najnowszej wiedzy w zakresie chirurgii, z uwzględnieniem aktualnych wytycznych postępowania lekarskiego i pielęgniarskiego. W wielu rozdziałach przekroczono zakres podstawowych wymaganych od studentów wiadomości z danej tematyki, ponieważ autorzy przyjęli zasadę, aby w przypadku najczęściej występujących chorób podręcznik umożliwiał poszerzenie wiedzy, bez poszukiwania innych źródeł. Ważną część książki stanowi wstęp do rozważań klinicznych, a więc rozdziały o metabolizmie i zakażeniach. Przy omawianiu zagadnień chorób poszczególnych układów zwrócono uwagę na najważniejsze problemy związane z opieką lekarską i pielęgniarską.

Gosia | 2016-09-13
Na półkach: Przeczytane, Szkolne