Ilustrowana historia medycyny

Tłumaczenie: Marcin Stopa
Wydawnictwo: Penta
Medicine: an Illustrated History
medycyna, historia, wieki, nauka, wiedza
MAD_ABOUT_YOU

Autorzy tej fascynującej książki, wybitni amerykańscy historycy medycyny, przedstawili wysiłki czynione przez ludzkość na przestrzeni dziejów zmierzające do pielęgnowania chorych, leczenia ran i wielu dolegliwości towarzyszących człowiekowi od momentu pojawienia się na Ziemi aż do czasu, gdy poprzez wiarę w cudowne uzdrowienie i odkrywanie doświadczeń naturalnych sposobów leczenia rozwinięto naukę do postaci dzisiejszej, nowoczesnej medycyny. Książka, zilustrowana ponad 1000 zdjęć i rysunków, ukazuje stan medycyny w różnych epokach historycznych. Jest fascynującą lekturą nie tylko dla laików, ale także dla profesjonalistów, szczególnie polecana studentom medycyny. Jest to pierwsze tego typu opracowanie na polskim rynku.

źródło opisu: Penta, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie