Podstawy embriologii zwierząt i człowieka. Tom 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Ewelina

Autorzy, za pomocą opisów, licznych rycin i fotografii, omawiają aktualny stan wiedzy embriologicznej i informują, co powinniśmy wiedzieć o potencjalnych możliwościach jej praktycznych zastosowań. W tomie 1 opisano: – sposoby rozmnażania, – początki życia zarodkowego, – etapy rozwoju zarodkowego, – hormonalną regulację rozmnażania i rozwoju, – przystosowania do życia zarodkowego, – rozwój...

W tomie 1 opisano:
– sposoby rozmnażania,
– początki życia zarodkowego,
– etapy rozwoju zarodkowego,
– hormonalną regulację rozmnażania i rozwoju,
– przystosowania do życia zarodkowego,
– rozwój prenatalny człowieka,
– komórki prapłciowe tworzące linię płciową zabezpieczającą przeżywanie gatunku.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie