Zawał. Jak żyć w nowych warunkach - Babuszkin Anatolij

Tłumaczenie: Andrzej Głodowski
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ABA
zdrowie, medycyna

Zawał nazywany jest dziś chorobą współczesności. Stresy, niepewność jutra, sztuczna żywność pozbawiona witamin, palenie papierosów, zbył mało ruchu - wszystko to powoduje, że coraz częściej na ulicach można spotkać pędzące na sygnale karetki kardiologicznego pogotowia ratunkowego. Lekarze robią wszystko, co mogą, aby "wyciągnąć" kolejnego zawałowca z choroby. Często im się to udaje, lecz za pierwszym zawałem następuje drugi, za nim trzeci, a potem... Ale jeśli nawet wszystko pójdzie dobrze, pacjent spotyka się z zaleceniem: żadnych obciążeń, żadnego zdenerwowania, uważaj na to, uważaj na tamto. Czy może być inaczej? Okazuje się, że może. Potwierdza to książka, którą właśnie trzymasz w ręku.