Choroby błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia Podręcznik dla studentów stomatologii

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320027845
zdrowie, medycyna

Podręcznik dla studentów III, IV i V roku stomatologii, obejmujący anatomię, histologię i fizjologię błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia. Autorzy omawiają postępowanie lekarsko-stomatologiczne, objawy kliniczne, diagnostykę rentgenowską i mikroskopową, a przede wszystkim profilaktykę i leczenie. W podręczniku, oprócz wiadomości podstawowych, zawarte są najnowsze informacje na temat kliniki, epidemiologii i chorób związanych z błoną śluzową jamy ustnej i przyzębia. Publikacja ta może być interesująca również dla młodych lekarzy stomatologów. Okładka: miękka;

denudatio_pulpae | 2015-08-09

Mimo, że jest to starszy podręcznik, od którego obecnie się odchodzi, jest to naprawdę przydatny tytuł w nauce chorób błony śluzowej. Zagadnienia opisane przejrzyście, bez zbędnych danych statystycznych czy innych niepotrzebnych informacji. Dla mnie była to książka niezastąpiona w nauce do egzaminu dyplomowego, szkoda że nie obowiązuje w wykazie do egzaminu końcowego.

Chaoticreader | 2016-11-21
sztruksowa | 2016-03-22