8320033306
zdrowie, medycyna

Chrapanie jest nie tylko uciążliwe, ale również niebezpieczne dla zdrowia. Może powodować zwężenie, a nawet chwilowe zamknięcie górnych dróg oddechowych prowadzące do obturacyjnego bezdechu sennego. W następstwie może dojść m.in. do zwolnienia rytmu serca i wzrostu ciśnienia tętniczego podczas epizodów bezdechu. Jakie czynniki wyzwalają lub nasilają chrapanie? Przede wszystkim otyłość i picie alkoholu, infekcje górnych dróg oddechowych i obrzęk błony śluzowej. Chrapaniu sprzyja również spanie na wznak. Osobom mającym kłopoty z chrapaniem autorzy udzielają praktycznych wskazówek, które pozwolą wyeliminować lub ograniczyć tę przykrą dolegliwość.

Izabela | 2013-06-19