Zwariowane pojazdy

Seria: Dzielona na 3
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Jesteście znudzeni zwykłymi koparkami i wozami strażackimi? To wyjątkowa książka, w której sami decydujecie o tym, jak ma wyglądać każdy pojazd. Możecie dodać śmigło albo część rakiety do lokomotywy i sprawdzić, co z tego wyniknie. Podzielone na trzy części ilustracje pojazdów dają ogromne możliwości kombinacji i dobrej zabawy. Na pewno nie będziecie się nudzić!

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

madziusia | 2017-04-03
Przeczytana: 10 marca 2017

Przyznaję, że do tej pory nie miałam styczności z podobnie zbudowaną książeczką. Jej projekt zakłada podzielenie, a raczej dokładniej mówiąc przecięcie kolejnych stron na trzy części, stanowiące przód, środkową część oraz tył tytułowych zwariowanych pojazdów. Takie posunięcie sprawia, że przeglądając książeczkę można dowolnie łączyć kolejne części pojazdów i zbudować w ten sposób co najmniej kilkanaście dziwnie wyglądających maszyn. Same projekty pojazdów nie byłyby jednak tak zabawne gdyby nie opisujący je tekst powstały z przemieszania stron, znajdujący się powyżej układanki. Z resztą zobaczcie sami, co mam na myśli.

Prawda, że wygląda to rewelacyjnie? Gdy młodym budowniczym minie już ochota na konstruowanie dziwacznych pojazdów mogą się oni także pokusić o odszukanie i dopasowanie elementów budujących oraz opisujących właściwe maszyny. W tym zadaniu warto zwrócić uwagę dziecka na kolory tła, które sugerują odpowiednie ułożenie kartonowych części książeczki. Jeśli jesteśmy już...

Montgomerry | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

super zabawa z dzieckiem gwarantowana :)

Widziałam już kiedyś takie książeczki gdzie można było samemu tworzyć zwariowane obrazki. Pomysł bardzo mi się podobał choć niestety nigdy nie było okazji, aby zapoznać się z czymś takim nieco bliżej. Aż do teraz! Kiedy w nowościach wydawnictwa Nasza Księgarnia zobaczyłam tę książkę od razu się zakochałam. Naprawdę, to była miłość od pierwszego wejrzenia! Jestem pewna, że z Wami będzie tak sami także zapraszam do dalszej lektury ;)

Jestem mamą dwóch chłopców. Od ponad ośmiu lat pojazdy są częścią mojego życia. Mamy w domu przeróżne koparki, betoniarki, śmieciarki, dźwigi, wozy strażackie, wyścigówki, wozy policyjne, karetki, samoloty, helikoptery, statki, pociągi... Mogłabym tak wymieniać pewnie jeszcze sporo czasu. Nie da się ukryć, że mam w tym temacie już niejakie pojęcie ;) Dlatego też kiedy przeczytałam w opisie tej książki, że pojazdy wewnątrz nie są zwykłymi pojazdami, które znamy, że to dzieciaki mogą decydować jak będą one wyglądały, to po prostu nie mogłam przejść obok...

Iwona_C_ | 2017-04-09

My z synkiem oglądaliśmy tę książkę już kilka razy i za każdym było mnóstwo śmiechu. Starsze dzieci, które uczą się czytać, mogą samodzielnie spróbować przeczytać opisy do ilustracji.

Książka z pewnością spodoba się dzieciom tak do mniej więcej 6 roku życia.

książek: 2035
Marta | 2017-03-25