Garnek archeologa

Wydawnictwo: Caira
archeologia, bliski wschód, nauka,
literatura faktu
allison

Europejczyk wybierający się na Bliski Wschód dowie się z tej książki: jak nie dać się oszukać taksówkarzowi w Kairze; dlaczego archeologowi nie jest potrzebne żelazko, a mile widziany byłby kapelusz Indiany Jonesa (ale jest za drogi, a pseudoindiana to obciach); ile traktorów warta jest żona profesora i jak trafić do haremu, będąc mężczyzną. Garnek archeologa opowiada o kulisach pracy...

Garnek archeologa opowiada o kulisach pracy polskich archeologów w Syrii, Egipcie i Iraku, Xenia Kolińska jest wrażliwą obserwatorką, ma poczucie humoru i zmysł komizmu. Liczne anegdoty i zabawne historyjki powiedzą wam więcej o kulturze i obyczajach mieszkańców Bliskiego Wschodu niż niejedna "poważna" praca naukowa.

Przepisy z tytułowego garnka znajdziecie na końcu książki. Są proste, wszystkie do zrealizowania w Polsce; nie wymagają użycia żadnych egzotycznych składników. Kuchnia Lewantu w pigułce.

Anna Wrońska

redaktor naczelna miesięcznika Kuchnia

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,59624,Garnek-archeologa

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,59624,Garnek-archeologa

ahmed | 2017-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2017